Status przesyłki – jak sprawdzić?

0
431

Ludzie zamawiają coraz więcej produktów przez internet, dlatego firmy kurierskie starają się dostosować do nowych wymagań klientów. Nie jest to łatwe, ale obecna technologia umożliwia robienie rzeczy, o których nie pomyślelibyśmy nawet jeszcze kilka lat temu. Szczególnie istotny podczas zakupów wydaje się być status przesyłki. Dzięki niemu wiemy, kiedy może dotrzeć nasza przesyłka. Co o nim warto wiedzieć? Zobacz dalszą część poradnika!

Czym jest status przesyłki?

Dobrym przykładem jest status przesyłek, dzięki któremu można sprawdzić aktualne położenie paczki. Jest to naprawdę bardzo duża wygoda, ponieważ można wtedy ustalić plan dnia i lepiej się zorganizować. Wiele osób korzysta z takiej możliwości, dlatego dobrze jest się o niej trochę więcej dowiedzieć. Z pewnością każdy przynajmniej raz w swoim życiu czekał na doręczenie jakiejś paczki. Można korzystać z usług prywatnych firm kurierskich lub poczty polskiej. Prywatna firma kurierska jest z reguły droższa, ale zapewnia również szybszy czas dostawy.

W jakich sytuacjach możemy sprawdzić status przesyłki?

Większość firm kurierskich wysyła do swoich klientów powiadomienia o statusie transportu. Jest to przydatne w sytuacji, gdy mamy jakieś problemy z dostarczeniem i od dłuższego czasu paczka znajduje się w sortowni. Niestety takie sytuacje cały czas się zdarzają i nie mamy na nie większego wpływu. W momencie odbioru paczki przez adresata wysyłane jest do nadawcy powiadomienie.

Do adresata zazwyczaj wysyła się powiadomienia na kilku etapach, żeby miał świadomość gdzie obecnie się znajduje. Na uwagę zasługuje fakt, że istnieje kilka rodzajów statusów przesyłek. Na szczęście komunikaty są ujednolicone i wyglądają podobnie, dlatego bardzo łatwo je rozpoznać. Należy pamiętać, żeby korzystać z usług jedynie sprawdzonych i renomowanych firm kurierskich, które cieszą się dobrą opinią i od wielu lat działają na rynku.

status przesyłki

Od kiedy można sprawdzić status?

Już od kilku lat dostępna jest opcja sprawdzenia statusu przesyłki. Początkowo tylko kilka firm kurierskich wprowadziło takie rozwiązanie, ale obecnie już prawie wszyscy z tego korzystają. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to duża wygoda nie tylko dla klientów firm kurierskich, ale również dla pracowników. Dzięki temu klienci nie muszą dzwonić i dopytywać się gdzie jest ich paczka, ponieważ wszystkie informacje mogą sprawdzić samodzielnie. Dawniej nie było takich możliwości, dlatego trzeba było po prostu czekać na kuriera.

Jakie są statusy przesyłek i co każdy z nich oznacza?

Wśród statusów można wyróżnić takie jak: „zarejestrowano dane przesyłki”, „przesyłka została odebrana przez kuriera” oraz „przesyłka przyjęta w oddziale”. Każdy z nich informuje nas o aktualnym położeniu paczki. Gdy pojawi się komunikat „paczka przekazana do doręczenia” to oznacza, że przesyłka została odebrana przez kuriera i ruszyła już do odbiorcy. Dzięki takim informacjom łatwiej jest sobie wszystko zaplanować i przygotować się na odbiór paczki.

Należy też pamiętać, żeby być w domu o przewidywanej godzinie doręczenia, ponieważ w innym wypadku będziemy musieli jechać osobiście do oddziału i tracić czas. Ostatnim statusem jest „doręczono”, czyli potwierdzenie odbioru paczki przez adresata.

statusy przesyłek

Gdzie można sprawdzić status swojej przesyłki?

Sprawdzenie statusu przesyłki nie jest niczym skomplikowanym, dlatego nikt nie powinien mieć z tym większych problemów. Wszystko czego potrzebujemy to numer paczki, który trzeba wpisać w pole „śledzenie paczki” dostępne na stronie internetowej firmy kurierskiej. Dlatego trzeba pamiętać, żeby nie wyrzucać numeru paczki. Najlepiej jest gdzieś ten numer zapisać, na wypadek gdybyśmy go zgubili.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że status paczki może być też sprawdzony w panelu klienta. Informacje o przesyłce mogą się czasami okazać potrzebne, dlatego dobrze jest mieć je zawsze pod ręką. Zamówień jest coraz więcej, ponieważ życie przeniosło się do Internetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here