Paczki do Anglii – jak wysłać?

0
498

Szykując przesyłki za granicę, zawsze należy zadbać o to, aby dotarła ona bezproblemowo i bezpiecznie. Trzeba również zadbać o znajomość zasad i przepisów dotyczących nadawania przesyłek do danego kraju. Jak wysłać paczki do Anglii? Przekonaj się o tym z tego wpisu!

Anglia jako jedno z najpopularniejszych miejsc emigracyjnych

Obecnie szacuje się, że liczba Polaków przebywających na stałe lub w celach zarobkowych w Anglii i Wielkiej Brytanii przekracza 900 tysięcy osób, nieoficjalne dane jednak mówią, że może być ona zbliżona nawet do 1,5 miliona naszych rodaków. Nic więc dziwnego, że paczki do Anglii są wysyłane bardzo często, wiele osób w Polsce robi to dla swoich bliskich lub odwrotnie – otrzymuje je od nich. Jednym z najpopularniejszych sposobów wysyłki jest skorzystanie z ofert kurierskich.

W porównaniu do Poczty Polskiej czy prywatnych firm przewozowych ma zdecydowanie więcej plusów, spośród nich możemy wymienić np. niższą cenę, możliwość nadawania większych gabarytów, dostarczenie przesyłki z adresu na adres w ciągu zaledwie 3-4 dni roboczych oraz możliwość śledzenia swojej paczki.

Paczki do Anglii – wyślij je tanio i szybko!

Jeżeli chcesz, aby Twoja paczka do Anglii dotarła szybko i bezpiecznie, dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z ofertą brokera usług kurierskich AlleKurier, czyli pośrednika współpracującego z najlepszymi przewoźnikami oraz firmami transportowymi w Polsce, jak i na całym świecie. Swoje usługi świadczy zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Wieloletnia współpraca gwarantuje najkorzystniejszą ofertę cenową i najwyższą jakość usług kurierskich. Wartość opłaty za wysyłkę ustala się na podstawie wagi oraz wielkości paczki. Nie musisz bać się, że Twój budżet nie udźwignie kosztów zagranicznej wysyłki, ponieważ AlleKurier oferuje najkorzystniejsze oferty na rynku. Aby nadać paczkę, nie jest konieczne stanie w długiej kolejce, wystarczy dostęp do Internetu, dzięki temu cała procedura jest wygodna i nie zajmuje wiele czasu.

Czas wysyłki paczki do Anglii, czyli ile czasu zajmuje dostarczenie?

Czas doręczenia przesyłki to 4-5 dni roboczych, za naszym pośrednictwem kurier do Anglii wyjeżdża 5 razy w tygodniu, aby usługa została wykonana nie jest potrzebne podpisywanie umowy. By nadać paczkę, wystarczy jedynie wejść na stronę internetową i wypełnić dostępny na niej formularz zamówienia, po czym wydrukować i podpisać list przewozowy, a następnie przekazać wysyłaną przesyłkę kurierowi, ten zgłosi się po nią i odbierze ją od klienta osobiście. Nadanie przesyłki możliwe jest codziennie na terenie całego kraju bez ponoszenia dodatkowych opłat, w przypadku chęci sprawdzenia przebiegu drogi swojej paczki wystarczy użyć aplikacji dostępnej na stronie internetowej.

Jak wysłać paczki do Anglii?

Jeżeli nie wiesz, jakie koszty wiążą się z nadaniem Twojej paczki do Anglii czy innego kraju, nie musisz się martwić i głowić. Z pomocą przychodzi intuicyjny i prosty w obsłudze formularz do wyceniania przesyłek i paczek dostępny dla każdego na stronie internetowej. Korzystając z formularza, bez problemu zrealizujesz wysyłkę, wystarczy podać dane osobowe swoje, jak i odbiorcy oraz adres, skąd i dokąd chcemy przesłać paczkę. Następnie podajemy szczegóły dotyczące jej samej, czyli wagę, rozmiar, informacje o ubezpieczeniu, oraz szacowaną wartość wysyłanych przedmiotów. Po wpisaniu wyżej wymienionych otrzymujemy odpowiedź – zostaje wygenerowana dla nas wycena usługi kurierskiej. W przypadku wysyłki do Anglii będziemy potrzebować specjalnego listu przewozowego.

Ten zostanie dostarczony drogą elektroniczną na podany przez nas w formularzu adres mailowy. Należy go wydrukować w trzech egzemplarzach, sprawdzić czy dane są poprawne, po czym podpisać. Jeden egzemplarz należy dołączyć do paczki, drugi jest dla nadawcy a trzeci już dla firmy kurierskiej. Osoby pierwszy raz korzystające z formularza, mogą skorzystać z poradnika również dostępnego na stronie. Z AlleKurier wyślesz wszystko co potrzebujesz Ty lub Twoi bliscy, zaczynając od małego listu w kopercie, do większej paczki kończąc na większych gabarytach, czyli wysyłkach paczkowych czy paletowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here