Jak zamówić kuriera DPD?

0
1123

Firma DPD to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych przewoźników polskiego rynku kurierskiego. Wysokie dochody, jakie corocznie osiąga przedsiębiorstwo, uczyniło z niego lidera tej branży. W samym roku 2020 DPD dostarczyło 193.5 miliona paczek zyskując przychód w kwocie 2,8 mld złotych. Ciągły rozwój, w tym nowe i zgodne z oczekiwaniami klientów rozwiązania takie jak aplikacja Moja Paczka czy usługa DPD Today sprawiają, że trudno dorównać temu przewoźnikowi. Jak zamówić kuriera DPD? Zobacz poniżej!

Jak zamówić kuriera DPD?

Aby nadać zamówić kuriera, który odbierze od nas paczkę, najlepiej zrobić to przez internet. Mamy do dyspozycji dwa proste sposoby. Pierwszy z nich polega na wypełnieniu formularza na stronie przewoźnika DPD. Cała transakcja przebiega w kilku krokach. Należy wybrać interesującą nas opcję, czyli paczkę krajową lub międzynarodową oraz wypełnić formularz. Uzupełniając prawidłowo wszystkie dane przejdziemy do podsumowania, gdzie opłacimy również zamówienie kuriera DPD. Na koniec możemy wydrukować wszystkie dokumenty.

Drugą opcją jest zamówienie kuriera DPD korzystając z brokera kurierskiego. Jest to pewnego rodzaju pośrednik, który wyszukuje dla nas najbardziej korzystną ofertę, która może się wyraźnie różnić pod względem cenowym od zamówienia, które składamy bezpośrednio na stronie przewoźnika DPD. Cała transakcja przebiega również szybko i prosto, ale zdecydowanie możemy liczyć na mniejsze koszty. Na stronie brokera kurierskiego ta sama usługa może być nawet 70 % tańsza, więc warto nadawać paczkę z pomocą pośrednika. Opcja dotyczy zarówno paczek, które mają być dostarczone na terenie Polski, jak i poza granicami kraju. Oczywiście wyboru najkorzystniejszej opcji dokonujemy sami.

Do jakich krajów dostarczy paczkę kurier DPD?

Jak widać zamówienie kuriera DPD jest całkiem proste i korzystne cenowo, a już szczególnie wtedy, gdy korzystamy z pośrednika, czyli brokera kurierskiego. Paczkę możemy wysłać na terenie Polski oraz poza granice. Do jakich jeszcze krajów DPD dostarcza paczki? Są to zarówno kraje Unii Europejskiej, jak i znacznie dalej. Bez obaw możemy więc skorzystać z ekspresowych przesyłek na całym świecie, a także przesyłek paletowych do większości krajów europejskich.

Jak długo trwa dostawa kurierem DPD?

Paczki, które realizowane są przed kurierów DPD na terenie Europy, dostarczane są wciągu od 1 do 4 dni roboczych. Przesyłki lotnicze w Europie to 1-3 dni robocze. Ich doręczenie na całym świecie zajmuje od 2-5 dni roboczych. Wysyłka DPD za granicę to także gwarancja uniknięcia czasochłonnych formalności celnych, którymi profesjonalnie zajmuje się przewoźnik.

Jak zamówić kuriera DPD – szczegółowe porady

Nadanie przesyłki, jak wyżej zostało wspomniane, odbywa się za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika lub za pomocą korzystnego cenowo brokera kurierskiego.

W pierwszej kolejności należy przesyłkę odpowiednio zapakować. Znajdujący się w środku towar powinien być jak najlepiej zabezpieczony – warto więc skorzystać ze wskazówek przewoźnika.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie prostego formularza, w którym należy umieścić wszystkie dane, o jakie zostaniemy poproszeni, w tym m.in. nadawcę i odbiorcę, a także dokładne parametry paczki, czyli wagę i wymiary. Można także wybrać godzinę odbioru przesyłki przez kuriera.

Aby opłacić przesyłkę, należy wybrać najwygodniejszy dla nas sposób płatności. Transakcja trwa kilka minut.

Na adres e-mail otrzymamy dokumenty, które należy wydrukować i przykleić na przesyłkę. Ostatnim krokiem jest przekazanie przesyłki kurierowi, który pojawi się o wskazanej przez nas w formularzu porze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here