Jak zamówić kuriera GLS?

0
1439

Kurier GLS to firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży przewozowej, dzięki czemu współcześnie cieszy się ona ogromną popularnością. Każdego dnia kurierzy GLS rozwożą paczki po całym świecie, korzystając z dróg lądowych, morskich i powietrznych. Należy jednak pamiętać, że dobrodziejstwa technologiczne XXI wieku sprawiają, że aby nadać paczkę kurierem GLS nie trzeba czekać w długiej kolejce w jednym z oddziałów firmy. Zamówienie kuriera GLS pod swój dom jest bardzo proste, a na dodatek możliwe jest uzyskanie atrakcyjnych rabatów. Jak zamówić kuriera GLS? Zobacz poniżej!

W jaki sposób można zamówić kuriera GLS?

Spośród wszystkich dostępnych sposobów zamówienie kuriera GLS najprostsze i najbardziej ekonomiczne jest z użyciem internetu. Skorzystanie z takiej usługi pozwala nadać paczkę kurierem GLS bez przekraczania progu swojego mieszkania, co jest szczególnie cenione przez osoby wysyłające przesyłki o większych gabarytach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zamówienie kuriera przez internet zwykle wymaga drukarki, ponieważ razem z paczką trzeba wręczyć kurierowi list przewozowy, który otrzymuje się od firmy po złożeniu zamówienia.

kurier gls zamawianie

Warto jednak wiedzieć o tym, że kurier GLS może być tańszy nawet o kilkadziesiąt procent jeśli skorzysta się z usług odpowiedniego brokera kurierskiego. Brokerzy kurierscy otrzymują od takich firm jak GLS bardzo wysokie zniżki na wysyłanie paczek kurierskich, dzięki czemu mogą zaoferować swoim klientom znacznie niższe ceny niż podczas bezpośredniej wysyłki w oddziale firmy kurierskiej. Sprawdzeni brokerzy kurierscy zwykle nie oczekują nawet podpisywania żadnych umów przez swoich klientów, a wszystkie zamówienia są realizowane tak szybko jak to tylko możliwe.

Do jakich krajów dostarcza paczki GLS?

Osoby wysyłające przesyłki międzynarodowe kurierem GLS nie muszą martwić się o to, czy kraj docelowy znajduje się w obszarze działań firmy. W końcu omawiany przewoźnik dostarcza paczki do niemalże wszystkich państw świata – nawet do tak odległych jak Chiny, czy Brazylia. Należy jednak pamiętać o tym, że każdy kraj ma swoje własne prawo celne i nie wszystkie paczki będą mogły być legalnie nadane. Co więcej koszta wysyłki są indywidualne dla każdego państwa, ze względu między innymi na różne odległości, metody transportu oraz ewentualne opłaty celne. Na szczęście brokerzy kurierscy pośredniczą również przy wysyłkach międzynarodowych, co pozwala klientom takich firm zaoszczędzić niemałą kwotę.

zamawianie kuriera gls

Ile szacunkowo trwa dostawa kurierem GLS?

Oczywiście nie da się dokładnie określić czasu realizacji usługi kurierskiej, ale GLS zwykle realizuje przesyłki na terenie Polski w ciągu jednej doby. Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana w przypadku paczek międzynarodowych. Tutaj dystans i formalności logistyczne mają szczególne znaczenie, dlatego terminy realizacji są jeszcze bardziej zróżnicowane. Szacuje się, że kurierzy GLS dowożą przesyłki międzynarodowe w przeciągu tygodnia roboczego, a niekiedy nawet w zaledwie kilka dni. Najprędzej dostarczane są paczki na terenie Unii Europejskiej.

Szczegóły zamawiania kuriera GLS

Jak zatem zamówić kuriera GLS za pośrednictwem brokera kurierskiego? Wszystko co trzeba zrobić to odwiedzenie odpowiedniej strony internetowej i wpisanie wszystkich danych przesyłki, razem z jej wymiarami i wagą. Klientowi brokera od razu pokaże się cena po zniżce, dzięki temu będzie on wiedział czy warto skorzystać z danej usługi. Trzeba jednak być szczególnie uważnym podczas sprawdzania gabarytów swojej przesyłki, ponieważ w przypadku złych pomiarów kurier może naliczyć dodatkowe koszty lub nie przyjąć paczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here