Kurier ET Logistik – co warto wiedzieć?

0
3118

ET Logistik działała na terenie Polski jako niezależna firma kurierska od roku 1995 do stycznia 2015 roku. Od tamtego czasu przynależy ona do ogólnoświatowej grupy logistycznej Geis oraz działa w jej ramach. Firma specjalizuje się w krajowym transporcie lądowym i pozwoliła grupie logistycznej Geis na rozwinięcie swojej działalności w Polsce.

Kurier ET Logistik

Współcześnie firma Geis do ogólnoświatowa grupa Logistyczna, w ramach której funkcjonują setki firm logistycznych rozlokowanych na terenie całego świata. Kurier ET Logistik zdecydowała się na wejście we współpracę z grupą ze względu na poważne braki w dostępie do nowoczesnych technologii, czy też do systemów operacyjnych. Dodatkowo firma kurierska pomimo funkcjonowania jako wiodące przedsiębiorstwo na polskim rynku, nie posiadała dobrze rozbudowanej sieci dystrybucji.

Dzięki przyłączeniu się do grupy Geis firma ET Logistik zyskała dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych, sieci dystrybucji oraz do niezbędnego do modernizacji know-how niemieckiej firmy. W wyniku tych działań nastąpiło ujednolicenie znaku towarowego, co jest doskonałym potwierdzeniem dla wszystkich klientów ET Logistik, że spełniania najwyższe standardy, które obowiązują we wszystkich krajach, w których znajduje się grupa Geis.

Dostępne usługi

Działająca na terenie Polski grupa Geis we współprac z ET Logistik zapewnia swoim klientom dostęp do wszystkich rodzajów transportu. Kurier umożliwia swoim klientom przesyłkę produktów zarówno drogą lądową, morską, jak i lotniczą. Grupa posiada rozbudowana ofertę, która skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorstw.

Firma transportowa umożliwia więc transport całopojazdowy. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy posiadają duże ładunki o wadze przekraczającej 2500 kg. W sytuacji, gdy wysłany ładunek nie jest w stanie wypełnić całej ciężarówki, można liczyć na zapewnienie ze strony firmy tzw. doładunku.

Oznacza to, że z oferty firmy Geis korzystać także firmy posiadające mniejsze towary, które służą jak wspomniany doładunek. Firma Logistyczna zajmuje się także wszystkimi usługami celnymi związanymi z transportem towaru, jeżeli ten ma przekraczać granicę Unii Europejskiej.

Ponadto Geis Zajmuje się także wszelkimi formalnościami związanymi z systemem statystyki handlu towarami Intrastat, który dotyczy pakunków transportowanych pomiędzy krajami wspólnoty. Omawiające transport całopojazdowy oferowane przez grupę warto nadmienić, że posiadają oni dostęp do rozbudowanej floty pojazdów, które pozwalają na transport towarów w temperaturze kontrolowanej.

W praktyce oznacza to, że przedsiębiorstwo może podjąć się transportu m.in. żywności oraz innych produktów wymagających warunków chłodniczych. Tak, jak zostało początkowo wspomniane grupa Geis w głównej mierze zajmuje się obsługą firm w ramach transportu całopojazdowego.

Tak więc skorzystanie z usług kuriera wymaga wcześniejszego kontaktu w celu ustalenia wyceny. Z tego powodu każda zainteresowana firma w pierwszej kolejności powinna skorzystać z formularza kontaktowego, który zostaje przekazany do odpowiedniego działu sprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here