Jak zamówić kuriera DHL?

0
1180

Kurier DHL jest jedną z największych firm przewozowych na świecie, już od 1969 roku zbierającą doświadczenie w dostarczaniu przesyłek. Współcześnie firma ta działa na arenie międzynarodowej, dostarczając paczki zarówno drogą lądową, jak i morską, a nawet powietrzną. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że aby nadać paczkę kurierem DHL nie trzeba koniecznie udawać się do jednego z oddziałów firmy. Można bez problemu zamówić kuriera, który odbierze paczkę spod drzwi nadawcy. Ponadto jest prosty sposób na to aby zamówienie kuriera DHL było nawet o kilkadziesiąt procent tańsze. Jak zamówić kuriera DHL? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Jak zamówić kuriera DHL przez Internet?

Jest wiele sposobów na zamówienie kuriera DHL, ale najprostszym z nich jest złożenie zamówienia przez internet. W końcu można dzięki temu nadać paczkę bez ruszania się z własnego mieszkania, a także nie trzeba się martwić o stanie w długich kolejkach z ciężką i dużą paczką w rękach. Aby to zrobić trzeba jednak mieć drukarkę, która będzie potrzebna do wydrukowania listu przewozowego. List ten adresat otrzymuje w załączniku po złożeniu zamówienia, więc jego wydruk nie powinien stanowić dla nikogo problemu.

Tym co może okazać się problematyczne są jednak ceny usług kurierskich DHL. Choć przewóz w wykonaniu kurierów DHL jest szybki i wygodny, to niestety paczka kurierska jest znacznie droższa od klasycznej paczki pocztowej. Istnieje jednak prosty sposób aby temu zaradzić. Wystarczy skorzystać z odpowiedniego brokera kurierskiego, który umożliwia nadanie paczki w tak samo prosty sposób jak na stronie DHL, jednocześnie wymagając od klientów znacznie mniejszych opłat. Jest to możliwe dlatego, że firmy kurierskie takie jak DHL oferują ogromne zniżki dla firm i brokerów, które mogą nadać paczkę w imieniu swojego klienta.

Do jakich krajów dostarcza paczki DHL?

Przesyłki międzynarodowe to żaden problem dla doświadczonych kurierów DHL, a firma przewozowa dostarcza je pod drzwi adresatów z ponad 28 różnych krajów Europy. Możliwa jest wysyłka nie tylko do państw członkowskich Unii Europejskich, ale również do takich krajów jak Wielka Brytania. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że koszt wysyłki międzynarodowej będzie znacznie większy od standardowej przesyłki, ale tutaj z pomocą znowu przychodzą brokerzy kurierscy. Rabaty uzyskane za ich pośrednictwem pozwalają zaoszczędzić kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt złotych na każdej paczce wysłanej za granicę, co ma szczególne znaczenie dla osób, które regularnie zamawiają przesyłki międzynarodowe DHL.

Ile szacunkowo trwa dostawa kurierem DHL?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na powyższe pytanie, ponieważ wszystko jest tu zależne od całej gamy najróżniejszych czynników, takich jak gabaryty paczki, warunki pogodowe i dystans, który musi przebyć kurier DHL. Jeśli chodzi o wysyłki na terenie kraju, to zwykle są one dostarczane w ciągu doby, ale niekiedy zdarza się, że kurier doręcza ją w około 48 godzin lub dłużej. Oczywiście paczki międzynarodowe wymagają co najmniej kilku dni cierpliwości od klienta firmy, ale DHL stara się je dostarczać jak najszybciej.

Szczegóły zamawiania kuriera DHL

Aby zamówić kuriera DHL za pośrednictwem brokera kurierskiego wystarczy wejść na jego stronę internetową i wpisać wszystkie dane dotyczące swojej paczki. Następnie strona dokona automatycznej wyceny usługi, a klient będzie mógł od razu przejść do złożenia zamówienia. Większość brokerów nie wymaga nawet podpisywania żadnych umów, a wszystkie usługi realizowane są błyskawicznie. Należy jednak pamiętać aby dokładnie zważyć i zmierzyć swoją paczkę, tak aby uniknąć błędów w wycenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here