Przeadresowanie paczki – jak to zrobić?

0
811

Zdarza się tak, że odbiorca przesyłki nie ma możliwości odebrania jej w wyznaczonym terminie lub w danej lokalizacji. Pojawia się wtedy problem, ale można go szybko rozwiązać, decydując się na skorzystanie z usługi przekierowania paczki. Jej przeadresowanie zajmuje naprawdę niewiele czasu i można wszystko załatwić bez wychodzenia z domu, nawet bez wykonywania jakiegokolwiek połączenia telefonicznego. Potrzebny będzie nam po prostu Internet, bo za pomocą kilku kliknięć dokonamy zmiany adresu doręczenia nadanej przesyłki.

Zmiana adresu odbiorcy przesyłki po jej nadaniu? To możliwe i bardzo łatwe!

Zwykle nie ma potrzeby zmieniania adresu odbiorcy przesyłki, ale czasami może stać się to konieczne. W takim przypadku idealnie sprawdzi się usługa dotycząca przeadresowania paczki, czyli przekierowania jej pod nowy adres. Może zdarzyć się przykładowo tak, że odbiorca zmieni nagle lokalizację i nie będzie w stanie odebrać nadanej do niego przesyłki. Oszczędnością czasu i nerwów okazuje się być właśnie opcja przekierowania. Obecnie praktycznie każda firma kurierska ma taką usługę w swojej ofercie. Można zmienić nie tylko miejsce doręczenia przesyłki, ale też dokonać korekty w terminie, czyli wprowadzić inną datę dostarczenia. Przekłada się to wszystko na dużą oszczędność czasu i uniknięcie awizo, czyli konieczności osobistego udania się do punktu odbioru lub zwrotu paczki do nadawcy przy nieterminowym odbiorze. Ogromną zaletą jest to, że wiele firm kurierskich umożliwia przesunięcie terminu doręczenia nie o dobę czy nawet o parę dni, ale o kilkanaście. Przykładem będzie kurier DHL, gdzie mamy aż dziesięć dni na przeadresowanie paczki.

Przeadresowanie paczki – jak to zrobić?

Przeadresowanie paczki w Inpost jest niezwykle łatwe i na dodatek całkowicie darmowe. Nadawca może w trakcie trwania usługi dokonać modyfikacji i zmienić adres, na który ma zostać dostarczona paczka. Do wyboru jest multum paczkomatów i punktów obsługi paczek w pobliskiej okolicy. Jeszcze inną opcją będzie wybranie doręczenia pod wskazany przez siebie adres, pod którym przykładowo mieszka sąsiad. Przeadresowanie paczki w Inpost wymaga skorzystania z linku informującego o tym, że jest ona w drodze. Wystarczy postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby bezproblemowo nadać przesyłce nowy adres.

W przypadku firmy kurierskiej DPD również można swobodnie zarządzać nadaną przesyłką i przeadresować ją przez Internet. Potrzebować będziemy numeru paczki i przesłanego na telefon kodu SMS do potwierdzenia jej własności. Przy przekierowaniu przesyłki na numer nadawcy lub odbiorcy wysyłana jest jednorazowa wiadomość tekstowa z pinem, który umożliwia dokonanie potrzebnych modyfikacji. Cała procedura wygląda bardzo podobnie w firmie kurierskiej DHL. Tam również przekierowanie przesyłki następuje po podaniu otrzymanego kodu potwierdzającego. Decydując się na przeadresowanie paczki, zawsze powinno się na wszelki wypadek śledzić jej lokalizacją, aż nie zostanie dostarczona do odbiorcy. Służy temu darmowe narzędzie online do monitorowania lokalizacji paczki, co gwarantuje pełną kontrolę nad realizacją zlecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here