Jak nadać paczkę kurierem GLS?

0
690

GLS jako przewoźnik przesyłek kurierskich wciąż zyskuje sławę oraz renomę. Przyczyną wciąż stosunkowo niewielkiej rozpoznawalności w porównaniu do konkurencyjnych kolosów może być stosunkowo niedawny czas założenia firmy spedycyjnej o holenderskich korzeniach. Jak nadać paczkę kurierem GLS? O tym w najnowszym poradniku!

Jak wysłać paczkę kurierem GLS?

Firma o pełnej nazwie General Logistics Systems B.V. została założona w 1999 roku, czyli w zasadzie z końcem XX w. Biorąc zaś pod uwagę czas współczesny oraz działającą na rynku konkurencję, jest to stosunkowo młodziutka firma działająca lekko ponad 20 lat. Współcześnie główna siedziba przedsiębiorstwa spedycyjnego zlokalizowana jest w Amsterdamie.

Jako że GLS jest przewoźnikiem kurierskim, nie trudno domyślić się, czym zajmują się pracownicy firmy. Głównym celem jest dostarczenie przesyłek zarówno na terytorium kraju, jak również poza jego granicami. Co więcej, spedytor obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak również biznesowych bez względu na wielkość działalności. Dzięki dokładności w działaniu, konsekwencji oraz jasno ustalonym zasadom dostarczania przesyłek, z którymi można bez trudu zapoznać się w regulaminie świadczenia usług przewozowych GLS wzrasta, usiłując dorównać innym przewoźnikom.

nadawanie paczki gls

GLS nie tylko w punkcie obsługi

Nadanie paczki wciąż wielu użytkownikom usług kurierskich jawi się koszmarem. Mimo że z przesyłkami jako społeczeństwo mamy do czynienia w zasadzie na co dzień, nadal ciężko przychodzi nam nadanie przesyłki. O wiele prościej bowiem odebrać paczkę czy też list, który jest do nas adresowany. Mimo to dzięki profesjonalnej obsłudze fachowych kurierów, jak również prostym poleceniom zawartym na stronie internetowej przewoźnika, nadanie przesyłki z dnia na dzień dla coraz większej ilości osób staje się przyjemnością złączoną z działaniem pożytecznym.

Na pytanie, w jaki sposób należy właściwie nadać przesyłkę, aby została ona dostarczona adresatowi, poniekąd odpowiedź została zawarta w powyższym akapicie. Kontakt z firmą spedycyjną można podjąć osobiście poprzez wizytę w punkcie obsługi klienta. Tam fachowi oraz odpowiednio przeszkoleni pracownicy nie tylko doradzą najlepszą opcję na nadanie przesyłki, ale także takiego nadania się podejmą.
Jednakże dla osób nie przepadających za koniecznością osobistej wizyty w punkcie zostało przygotowane także inne rozwiązanie. Zamówienie usługi nadania przesyłki można wprowadzić poprzez stronę internetową, posługując się przy tym adresem internetowym obsługującym firmę spedycyjną albo brokera kurierskiego.

Sprawdź: allekurier.pl

Czy istnieje zauważalna różnica pomiędzy jednym rozwiązaniem a drugim? Naturalnie, że tak. Przede wszystkim na stronie internetowej firmy General Logistics Systems B.V. znajdziemy ofertę w zasadzie niepodlegającą żadnym negocjacjom bądź zniżkom. Tak jak przygotowała ofertę firma, tak samo nadawca może zdecydować o skorzystaniu z niej. Aczkolwiek w przypadku podjęcia współpracy z brokerem nadawca otrzymuje nie tylko więcej opcji na nadanie tej samej przesyłki, ale również odgórnie przygotowaną zniżkę. Zatem nadawca zyskuje już na starcie różnicę pomiędzy kosztem, jaki przyszłoby mu opłacić przy bezpośrednim nawiązaniu współpracy z przewoźnikiem, a który faktycznie uiścił.

kurier gls wysyłanie paczki

Gdzie i jak nadać paczkę kurierem GLS?

Chociaż firma spedycyjna General Logistics Systems B.V. obsługuje dostarczanie przesyłek na terenie kraju, to działa nie tylko w Polsce. Sam fakt, iż jest to działalność pochodzenia zagranicznego sprawia, że działa ona także poza wyznaczonymi granicami Polski. Jest to o tyle dobre, że w przypadku konieczności nadania przesyłki poza terytorium naszej ojczyzny nie trzeba rezygnować z usług spedytora GLS. Kurier GLS dotrze bowiem z paczką także do innych miejsc zlokalizowanych na terenie Unii Europejskiej.

Usługa FlexDeliveryService, którą świadczy holenderska firma kurierska pozwala na sprawne transportowanie przesyłki pomiędzy Austrią, Belgią, Bułgarią, Chorwacją, Czechami, Danią, Francją, Finlandią, Niemcami, Norwegią, Wielką Brytanią, Grecją, Węgrami, Włochami, Luksemburgiem, Holandią, Polską, Portugalią, Rumunią, Słowacją, Słowenią i Hiszpanią. Gdyby tego było mało, wspomniana usługa nie musi działać samodzielnie, ponieważ może zostać połączona także z innymi usługami świadczonymi za pośrednictwem firmy GLS.

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj fakt, że czas dostawy GLS podaje w sposób zupełnie odmienny od większości przewoźników kurierskich. Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie GLS czas dostawy wynosi pomiędzy 48 a 96 godzin, czyli od 2 do 4 dni roboczych. Jeśli natomiast nadawca zdecyduje się na opcję przesyłki ekspresowej, przesyłka zostanie dostarczona już w dniu następnym do adresata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here