Jak zamówić kuriera InPost?

0
1683

InPost jest bez wątpienia jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich firm kurierskich, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu jest w stanie każdego dnia rozwozić tysiące paczek bez napotykania większych problemów. Trzeba jednak podkreślić, że możliwe jest zamówienie kuriera InPost do swojego domu w celu nadania paczki. Jest to znacznie prostsze i wygodniejsze rozwiązanie od klasycznej formy wysyłki, a jeśli skorzysta się przy okazji z usług dobrego brokera kurierskiego można liczyć nawet na kilkudziesięcioprocentową zniżkę. Jak zamówić kuriera InPost? Informacje znajdziesz poniżej!

W jaki sposób można zamówić kuriera InPost?

Oczywiście istnieje cały wachlarz metod zamówienia kuriera InPost, ale najwygodniejszą i najprostszą z nich bez wątpienia jest złożenie zamówienia przez Internet. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wysłać paczkę gdziekolwiek się chce bez wychodzenia z domu. Niestety nie dotyczy to osób, które nie posiadają sprawnej drukarki. Tak jak w przypadku każdej firmy przewozowej, zamawiając kuriera InPost do domu konieczne jest wydrukowanie listu przewozowego, który zostaje generowany po złożeniu zamówienia.

Tym o czym nie każdy wie jest fakt, że paczki InPost można nadawać z ogromnymi rabatami, jeśli korzysta się z usług odpowiedniego brokera kurierskiego. Brokerzy kurierscy podpisują specjalne umowy z firmami przewozowymi, dzięki którym mogą liczyć na znacznie niższe koszty wysyłki. Dlatego jeśli takowy broker nada paczkę w imieniu osoby trzeciej, to zapłaci ona mniejszą kwotę niż w przypadku wysyłki bezpośrednio w oddziale InPost. Taką opcję cenią sobie szczególnie osoby regularnie nadające przesyłki InPost, ponieważ dzięki temu mogą zaoszczędzić małą fortunę.

Paczkę nadasz za pośrednictwem strony internetowej allekurier.pl/nadaj

Do jakich krajów dostarcza paczki InPost?

Korzystając z usług InPost można liczyć nie tylko na wysyłki na terenie Polski, czy też Unii Europejskiej, ale również nadać paczkę do praktycznie każdego innego kraju. Firma nie ma problemu z dostarczaniem przesyłek nawet do tak trudno dostępnych miejsc jak Chińska Republika Ludowa, a kurierzy praktycznie każdego dnia rozwożą paczki we wszystkich zakątkach świata. Należy jednak pamiętać, że pewne ograniczenia nie są zależne od firmy, ale od służb celnych danego państwa. Dlatego wysyłając paczkę międzynarodową trzeba dokładnie upewnić się co do tego, czy na pewno przejdzie ona pozytywnie kontrolę graniczną, tak aby nie musieć zamawiać kuriera InPost na darmo.

Ile szacunkowo trwa dostawa kurierem InPost?

Trudno jest ustalić przewidywany termin dostawy dla każdej z paczek InPost. W końcu wszystkie przesyłki muszą przebyć inną drogę, która niekiedy jest nie tylko dłuższa, ale również trudniejsza do pokonania. Dlatego może zdarzyć się tak, że paczka InPost zostanie doręczona w mniej niż dobę, ale równie dobrze można na nią czekać przez kilka dni. Szczególnie w cierpliwość trzeba się uzbroić nadając paczkę międzynarodową, która może być dostarczona nawet w ciągu tygodnia roboczego. Przeważnie jednak kurier InPost, a także brokerzy kurierscy, pokazują nadawcy przewidywany czas realizacji zamówienia podczas jego składania.

kurier inpost zamawianie

Szczegóły zamawiania kuriera InPost

Złożenie zamówienia na odbiór paczki przez kuriera jest bardzo proste, zwłaszcza korzystając z usług sprawdzonego brokera kurierskiego. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową, po czym wprowadzić na niej wszystkie dane wysyłkowe paczki. Konieczne jest też jej zważenie i zmierzenie, ponieważ od tego w głównej mierze zależy wycena usługi. Należy jednak uważać aby nie pomylić się przy sprawdzaniu gabarytów, tak aby uniknąć naliczania dodatkowych kosztów lub odrzucenia paczki przez kuriera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here