Jak zamówić kuriera FedEx?

0
743

Firma FedEx to międzynarodowy przewoźnik, który świadczy usługi kurierskie na całym świecie. Posiada rozbudowaną sieć centrów logistycznych i zatrudnia ponad 50 tysięcy pracowników. Przedsiębiorstwo zostało założone pod nazwą Federal Express w 1971 roku przez Fredericka W. Smitha w Little Rock. Jak zamówić kuriera Fedex? Sprawdź informacje poniżej!

W jaki sposób zamówić usługi FedEx?

Najłatwiej skorzystać z usług przewoźnika FedEx za pomocą internetu. Wystarczy skorzystać ze strony internetowej brokera kurierskiego, na której opisany jest cały proces zamawiania paczki. Co najważniejsze, zamówienie usług kurierskich przez brokera jest tańsze, niż skorzystanie bezpośrednio ze strony przewoźnika FedEx.

Osoba prywatna bądź niewielkie przedsiębiorstwo, które rzadko potrzebuje wysłać paczki, u kuriera płaci za przesyłkę standardową cenę. U brokera ceny są niższe nawet o 70%. Wynika to z tego, że broker podpisuje z firmami kurierskimi duże umowy i dlatego ma możliwość negocjacji ceny.

zamawianie kuriera fedex

Do jakich krajów dostarcza paczki FedEx?

W zależności od wymiarów i wagi przesyłki, FedEx świadczy usługi kurierskie na terenie całego świata.
Przewoźnik podzielił świat na pięć stref (od A do E) i cena usługi uzależniona jest od trzech czynników:

  • kraj docelowy (220 krajów ze wszystkich kontynentów),
  • waga i wymiary przesyłki (do 10 kg oraz do 25 kg z możliwością dopłaty za kolejne kilogramy, dodatkowe opcje dla dużych przesyłek wielkogabarytowych),
  • czas, w którym ma nastąpić doręczenie (przewoźnik proponuje pięć typów przesyłek przez wzgląd na czas trwania dostarczenia).

Ile szacunkowo trwa dostawa kurierem FedEx?

Z uwagi na to, że firma działa na rynku międzynarodowym, na czas dostarczenia przesyłki na wpływ wiele czynników. Na niektóre z nich, np. czas trwania odprawy celnej przewoźnik nie ma wpływu. Podawane terminy dostarczenia mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie.

Niemniej jednak FedEx to solidny przewoźnik, który poprzez rozbudowaną sieć logistyczną dostarcza przesyłki w najszybszy z możliwych sposobów. Przesyłki krajowe dostarczane są zazwyczaj następnego dnia roboczego. Dla wybranych lokalizacji istnieje też możliwość skorzystania z opcji, w której przesyłka trafia do odbiorcy przed godziną 9:00 rano.

Zagraniczne przesyłki wysyłane w opcji FedEx International First® dostarczane są w ciągu 1 lub 2 dni roboczych nawet do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Przesyłki ekonomiczne trafiają do odbiorcy na całym świecie w ciągu 4 do 6 dni.

Jak zamówić kuriera FedEx

Aby zamówić usługi kurierskie FedEx, najlepiej skorzystać z usług internetowego brokera. Dzięki temu wysyłka w wielu wypadkach może odbywać się bez wychodzenia z domu i w korzystnej cenie.

Najpierw trzeba zwymiarować spakowany towar oraz podać jego wagę. Konieczne jest też wskazanie, czy przesyłka to paczka, paczka paletowa, czy list. Kolejnym krokiem jest wskazanie kraju docelowego, do którego ma trafić przesyłka. Na tej podstawie kalkulator brokera obliczy czas trwania dostarczenia paczki i jej cenę.

Następnie trzeba uzupełnić dane nadawcy oraz wysyłki i zdecydować, czy kurier Fedex ma odebrać paczkę, czy nadawca samodzielnie dostarczy ją do wybranego punktu.

fedex kurier wysyłka

FedEx to wygoda i bezpieczeństwo

Firma kurierska FedEx oferuje kompleksową obsługę paczek międzynarodowych. Pośredniczy w odprawie celnej, dzięki czemu przebiega ona sprawnie a przesyłka nie notuje opóźnień.

FedEx zajmuje się także transportem towarów specjalistycznych. Świadczy usługi w branży ochrony zdrowia, gdzie konieczne jest zachowanie odpowiednich warunków termicznych.

Dzięki usłudze SenseAwareSM firma oferuje przewóz i dostarczenie towarów o wysokiej wartości, a także towarów klasyfikowanych jako niebezpieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here