List do Anglii – jak zaadresować?

0
1190

Wysyłanie listu do Anglii – między innymi z uwagi na to, że Anglia nie jest już w Unii Europejskiej – wiele osób może uważać za trudne i wymagające dopełnienia jakichś formalności. Nie jest tak. List do Anglii wysyła się łatwo, trzeba jednak mieć świadomość, że już błędy w adresowaniu mogą doprowadzić do tego, że list albo zaginie albo zostanie zwrócony do adresata. Jak zaadresować list do Anglii? Co może się w nim znaleźć, co zaś nie powinno?

List do Anglii – co wolno przesyłać w liście?

W liście do Anglii oczywiście może znaleźć się wszelka korespondencja, a także drobne i lekkie rzeczy, które nie spowodują znacznego zgrubienia koperty. Niedozwolone jest oczywiście wysyłanie rzeczy zakazanych przez prawo. Przykładem są tu tak oczywiste rzeczy zabronione jak narkotyki. Nie wolno jednak też wysyłać leków, papierosów, ani materiałów niebezpiecznych. Nie warto także wkładać do koperty rzeczy, które mogą się stłuc lub zniszczyć. Takie nadawać należy paczką pocztową, dobrze zapakowaną i zabezpieczoną. Ryzyko uszkodzenia ich w liście jest bowiem bardzo wysokie. Owszem, może być tak, że takie rzeczy dotrą do adresata, ale nikt nie weźmie odpowiedzialności za to, że dotarły uszkodzone.

list do anglii

Rzeczy ciężkie i ostre

W liście do Anglii nie należy wysyłać także rzeczy ciężkich. Niewskazane jest też wkładanie do listu rzeczy z ostrymi krawędziami. Ostre krawędzie z łatwością bowiem przedrą kopertę. Taka rzecz może z listu po prosty wypaść, przy okazji powodując zniszczenie koperty, a więc też ryzyko wypadania innych rzeczy, które w liście się znalazły. Takie przedmioty należy wysyłać paczką, a nie listem. Oczywiście właściwe pakowanie paczki też ma bardzo duże znaczenie. Wszystko co mamy do wysyłki powinno być w paczce doskonale zabezpieczone przed przesuwaniem się. Trzeba mieć świadomość, że paczka będzie poddawana wstrząsom i naciskom, dlatego odpowiednie jej zapakowanie to gwarancja braku uszkodzeń zawartości paczki.

Adresowanie listu do Anglii nie jest trudne

List do Anglii adresuje się tak samo jak każdy inny list. W górnej, lewej części koperty powinny znaleźć się dane wysyłającego. Po prawej dolnej zaś dane adresata. Sposób adresowania w Anglii jest nieco inny niż w Polsce. W pierwszej linii adresu powinno znaleźć się imię i nazwisko adresata. W drugiej zaś – jeśli jest – powinna znaleźć się nazwa domu. Dopiero później numer domu i nazwa ulicy. Zawsze należy podawać numer i nazwę ulicy właśnie w tej kolejności.

Po zapisaniu numeru domu i nazwy ulicy, w kolejnych wierszach pisze się nazwę hrabstwa, kod pocztowy miasta i nazwę miasta. W ostatniej zaś nazwę kraju. Tak zaadresowany list dotrze do adresata bez problemu, pod warunkiem, że adres będzie napisany bezbłędnie i czytelnie.

adresowanie listu do anglii

Błędy w adresie to ryzyko zaginięcia lub zwrotu listu

Poprawne wpisanie danych adresowych i danych nadawcy jest bardzo istotne. Już drobne błędy w adresie mogą spowodować zwrot listu do nadawcy. Nikt bowiem nie będzie się zastanawiał jaki jest poprawny adres i na siłę szukał adresata. Już drobna pomyłka w numerze domu może spowodować zwrot listu z adnotacją: adresat nie mieszka pod tym adresem, lub adresat nieznany.

Właśnie z uwagi na ryzyko zwrotu listu – choćby dlatego, że adresat odmówi przyjęcia – warto wpisywać poprawne dane nadawcy. Jeśli list zostanie zwrócony, a dane nadawcy będą błędne, list po prostu zostanie zniszczony.

Gdzie wysłać list do Anglii?

Wydawać by się mogło, że w tym celu trzeba pójść na pocztę. Nic bardziej błędnego. Szybciej i dużo taniej jest w innym miejscu. W biurze brokera kurierskiego wysyłki do Anglii można nadać nawet 70 procent taniej niż w firmie kurierskiej czy na poczcie. Dzieje się tak między innymi dlatego, że u brokera można wybrać wysyłkę jedną z wielu firm kurierskich. Taniej jest też z innego powodu. Firmy kurierskie oferują brokerom bardzo atrakcyjne warunki wysyłki paczek i listów, dlatego brokerzy mogą oferować klientom bardzo atrakcyjne warunki wysyłki przesyłek.

Więcej informacji i możliwość wyceny paczki do Anglii online: https://allekurier.pl/przesylki-zagraniczne/paczki-do-anglii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here