Wymiary paczki w paczkomacie

0
1569

Paczkomaty to prawdziwa rewelacja polskiego rynku kurierskiego. Klienci cenią je nie tylko za niezwykle krótki czas dostawy, lecz również za wygodę odbierania oraz nadawania. Nic więc dziwnego, że z roku na rok usługa paczkomatów staje się jeszcze popularniejsza. Jakie są wymiary paczki w paczkomacie? Jakiej wielkości mogą być? Sprawdź to w tym wpisie!

paczkomat wymiary

Wymiary paczki w paczkomacie – na co zwrócić uwagę?

Jeśli chce się skorzystać z paczkomatów i przy ich pomocy wysłać paczkę, trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych sprawach. Oczywiście kluczowe jest w tym wypadku odpowiednie zapakowanie i zabezpieczenie paczki, ponieważ tak samo, jak przy innych formach wysyłania, podczas transportu może się ona uszkodzić.

Co jednak najważniejsze, wysyłanie paczki paczkomatem wiąże się z koniecznością wybrania odpowiedniego jej gabarytu. Jak bowiem można z łatwością zauważyć, paczkomat posiada różnej wielkości skrytki. Dzięki temu możliwe jest wysłanie paczki małej, jak i również tej nieco większej. Bardzo ważne jest jednak to, aby poprawnie dokonać pomiaru, jaką wielkość paczki się nadaje, a co najważniejsze, czy nie będzie ona za duża do paczkomatu.

Paczkomat gabaryt A

Wymiary paczki w paczkomacie można podzielić na kilka rozmiarów. Podstawową skrytką w każdym paczkomacie InPost jest ta o gabarycie A. Wymiar paczki, która może być w niej umieszczona to 8 × 38 × 64 cm. Co również bardzo ważne, waga paczki w skrytce A nie może przekraczać 25 kg.

Wielu osobom takie suche liczby oczywiście nic nie mówią, dlatego też warto rozmiar skrytki A w jakiś sposób zobrazować. Jak się więc okazuje, bez większych kłopotów zmieści się w niej przesyłana książka, płyta z muzyka, filmem lub też grą, a nawet różnego rodzaju akcesoria komputerowe, telefoniczne czy też nawet małe pudełko kosmetyków.

Paczkomat gabaryt B

Jeśli podstawowy rozmiar skrytki A jest dla kogoś niewystarczający, poleca się wybranie większej wersji, czyli skrytki B. Maksymalny wymiar paczek, które mogą być w niej umieszczone to 19 × 38 × 64 cm. Tak samo, jak w przypadku skrytki A maksymalna waga paczki wynosi 25 kg.

Jak widać po powyższych wymiarach, paczka w przypadku tej skrytki może być dwa razy wyższa. Powoduje to, że znacznie rosną możliwości, jeśli chodzi o przesyłane za jej pośrednictwem rzeczy. Bez większych problemów uda się nią wysłać duże opakowanie kosmetyków, kilka pokaźnych rozmiarów książek, a także odzież, buty oraz małe urządzenia RTV i AGD w tym laptopa, suszarkę czy też lokówkę.

paczkomat

Paczkomat gabaryt C

Na sam koniec pozostaje skrytka o gabarycie C, czyli ta największa, przeznaczona na paczki o największych wymiarach. Można w niej umieszczać przesyłki, których wielkość to nawet 41 × 38 × 64 cm przy wadze maksymalnie 25 kg.

Jak można bez trudu zauważyć, paczka o tym wymiarze to już całkiem spore pudełko, do którego bez większych kłopotów zmieszczą się takie urządzenia jak kuchenka mikrofalowa, buty narciarskie, ekspres do kawy czy też odkurzacz lub monitor komputerowy.

Wymiary paczki w paczkomacie – co zrobić z dużą paczką?

Choć paczkomat gabaryty ma bardzo zróżnicowane i dzięki temu za rozsądne pieniądze można wysłać naprawdę różne paczki, to jednak wiedzieć trzeba, że mimo wszystko posiada on swoje fizyczne ograniczenia, których w żaden sposób nie da się przekroczyć. Co więc można zrobić, gdy ma się do wysłania paczkę o wiele większą, niż przewiduje to rozmiar paczkomatu?

W takiej sytuacji zdecydowanie najlepiej zamówić po prostu kuriera, który dostarczy przesyłkę pod wskazany adres. Jeśli chce się na takiej wysyłce nieco zaoszczędzić, poleca się wybranie jednego z wielu dostępnych w sieci brokerów kurierskich, który zagwarantuje zdecydowanie najniższe ceny.

Sprawdź też, jak odebrać paczkę z paczkomatu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here