Jak wysłać paczkę do Francji?

0
487
jak zamówić kuriera dpd

Francja jest jedną z najważniejszych destynacji dla Polaków wyjeżdżających za granicę. Do tego kraju udajemy się zarówno do pracy, jak i stricte turystycznie. Osoby wyjeżdżające tam do pracy wybierają często zajęcia sezonowe, ale też ten zachodnioeuropejski kraj jest ważnym celem dla tych, którzy z Polski pragną wyjechać na stałe. Nic więc dziwnego, że ruch paczkowy pomiędzy naszym krajem a Francją jest bardzo duży. Jak wysłać paczkę do Francji? Jakie są możliwości i jak zrobić to najbezpieczniej i najtaniej?

Paczka do Francji – jakie mamy możliwości?

Przesyłki do Francji można wysłać na kilka, różnych sposobów. Po pierwsze jest to oczywiście tradycyjna poczta. Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje zalety, ale jak pokazuje doświadczenie, współczesne poczty często nie wytrzymują konkurencji na rynku, a jakość świadczonych przez nie usług znacząco w ostatnim czasie spadła. Wiele osób jest jednak w dalszym ciągu przyzwyczajonych właśnie do korzystania z takiej opcji i największe zaufanie ma właśnie do tradycyjnej poczty. Warto w tym kontekście zwrócić uwagę na dość duże ceny przesyłek zagranicznych wysyłanych w ten sposób, zwłaszcza jeżeli są to paczki dość duże i ciężkie.

Innym rozwiązaniem jest przekazanie paczki za pośrednictwem osoby udającej się do Francji albo skorzystanie z opcji przewozu paczek. Takie rozwiązanie jest najczęściej niedrogie i opłaca się szczególnie w przypadku dużych paczek. Jego minusem jest jednak konieczność zgłoszenia się po przesyłkę w określonym miejscu i brak możliwości dostawy do domu.

W jaki sposób wysłać paczkę do Francji?

Zdecydowanie najlepszym pomysłem na wysyłkę paczki do Francji jest skorzystanie z oferty brokera kurierskiego. Jak to działa? Zasada jest bardzo prosta. Broker jest pośrednikiem, który współpracuje z wieloma firmami kurierskimi i jako taki jest ich dużym i ważnym klientem. Może więc negocjować zarówno korzystniejsze ceny, jak i lepsze warunki przesyłek. Dzięki temu klienci mogą nie tylko w jednym miejscu wybierać pomiędzy ofertami wielu firm kurierskich, ale również uzyskać znacznie lepsze ceny przesłania paczki.

Czy łatwo jest wysłać paczkę do Francji?

Tak, jest to bardzo łatwe. Wystarczy wejść na stronę, wypełnić odpowiedni formularz, przygotować przesyłkę i czekać na pojawienie się kuriera. Wszystko można załatwić za pośrednictwem strony internetowej firmy. W razie jakichkolwiek wątpliwości albo trudności można również skorzystać z telefonicznej obsługi klienta, dzięki której każdą wątpliwość można wyjaśnić szybko i bez stresu.

Jak długo idzie paczka do Francji?

Osoby chcące przesłać paczkę do Francji mają do wyboru kilka przedsiębiorstw kurierskich, które nieco różnią się pomiędzy sobą proponowanymi warunkami. Czas dostawy jest więc zależny od tego, na którą dokładnie firmę się zdecydujemy. Przeciętny czas od odbioru paczki z domu klienta, do dostarczenia jej pod wskazany adres nie jest zazwyczaj większy niż 3 dni robocze – co w porównaniu z tradycyjną pocztą oznacza praktycznie przesyłkę ekspresową.

Czy wysyłka paczki do Francji z brokerem jest bezpieczna?

Tak, przesłanie paczki brokerem jest całkowicie bezpieczne, aczkolwiek należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim paczki powinny być odpowiednio opakowane. Powinniśmy brać pod uwagę to, jak wrażliwa na uszkodzenia jest ich zawartość. Warto wiedzieć, że istnieje również możliwość dodatkowego ubezpieczenia paczki, co jest dobrym pomysłem zwłaszcza w przypadku przesyłek wartościowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here