Jak wysłać paczkę do Belgii?

0
387
jak zamówić kuriera gls

Wiele osób pamięta jeszcze przesyłane z zagranicy paczki od rodziny i krewnych, w których otrzymywało się różne, niedostępne na polskim rynku produkty. Były to nie tylko słodycze i jedzenie, ale również wszelkiego rodzaju odzież, książki, czy inne wartościowe przedmioty. W dzisiejszych czasach wiele osób udało się za granicę w celach zarobkowych i paczki do Belgii są wysyłane częściej niż te do Polski. A jak wysłać paczkę do Belgii i nie przepłacić? Dowiedz się tego poniżej!

Jak bezpiecznie wysłać paczkę do Belgii?

Paczka do Belgii może być przesłana na wiele sposobów. Część osób korzysta z pomocy znajomych lub zleca przewóz paczki w pociągu czy samolocie. Żadne z tych rozwiązań nie jest jednak do końca bezpieczne i wygodne.

W takich wypadkach warto skorzystać ze sprawdzonego przewoźnika, który nie tylko dostarczy paczki do Belgii w krótkim czasie, ale również zadba o ich bezpieczeństwo w czasie całej podróży.

Oczywiście na rynku jest wiele firm kurierskich i często ich oferty znacznie się różnią. Aby nie tracić czasu na wertowanie stron każdego przewoźnika z osobna, warto skorzystać z usług brokera kurierskiego.

Jak to działa? Wysyłka do Belgii krok po kroku

Na początku należy przygotować odpowiednio samą paczkę do Belgii. Jest to istotne szczególnie w przypadku wysyłki produktów spożywczych czy kosmetyków, które mogą się rozlać lub potłuc, uszkadzając paczkę. Część z artykułów tego typu jest na liście produktów zabronionych do wysyłki. Warto się więc zapoznać z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, przed zamówieniem kuriera.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza zlecenia przesyłki. Jest to bardzo proste i intuicyjne narzędzie. Wystarczy podać kraj odbioru oraz dostawy, wymiary całkowite oraz wagę paczki, listu, czy palety. Po kliknięciu przycisku wyceń, na stronie pojawiają się oferty różnych przewoźników, z cenami oraz czasem realizacji usługi.

Paczka do Belgii standardowo powinna dotrzeć do adresata w ciągu dwóch dni. Można jednak zamówić usługę ekspresową lub pocztę lotniczą. Dzięki temu takie zlecenie będzie traktowane priorytetowo. Za paczkę należy zapłacić przelewem. Po dokonaniu płatności pozostaje jedynie czekać na odbiór przesyłki z wyznaczonego miejsca, przez kuriera.

Pozostałe informacje w sprawie wysyłki paczki do Belgii

Paczka do Belgii, podobnie jak ta krajowa jest stale monitorowana. Dzięki temu wysyłający wie, gdzie aktualnie się ona znajduje i jaki jest przewidywany czas dostarczenia przesyłki do Belgii.

Tego typu paczki mogą być również wysyłane niemal do każdego kraju na świecie. Oczywiście im dalsza droga przesyłki, tym dłuższy czas dostarczenia. Niemniej jednak dla firm przewozowych nie jest to żadną przeszkodą.

Ważne jest, aby taką paczkę ubezpieczyć. Daje Ci to dodatkową gwarancję i zabezpieczenie przed ewentualną nieprzewidzianą utratą, zniszczeniem bądź uszkodzeniem wartościowej przesyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here