Jak nadać paczkę kurierem InPost?

0
437

InPost to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm kurierskich działających na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Współcześnie w zasadzie ciężko znaleźć kogoś, kto na pytanie o samą firmę bądź jej przedstawiciela nie potrafi odpowiedzieć nawet ani jednym krótkim słowem. Jak nadać paczkę kurierem InPost?

Polska firma – kurier InPost

InPost S.A. uważany jest za prywatnego operatora spedycyjnego w Polsce, którego głównym celem jest dostarczanie przesyłek na terenie całego kraju. Uznanie firma zdobyła poprzez wprowadzeniu wielu rozmaitych udogodnień, uprzyjemniających nadawanie oraz odbieranie przesyłek przez klientów, ale także różnorodnych usług. Nie mniej jednak w Polsce o marce InPost stało się głośno dopiero, kiedy Poczta Polska przestała pełnić swoistego rodzaju monopol na przesyłki w kraju. I chociaż jako firma kurierska z pełną gamą nowych usług dostarczania przesyłek weszła na polski rynek w 2006 roku, dopiero 6 lat później po przejęciu aż 16% udziałów od Poczty Polskiej InPost zyskał miano jednego z liderów w branży spedycyjnej na krajowym rynku.

O usługach firmy i wprowadzonych przez nią udogodnieniach można pisać wiele. Niemniej jednak do najbardziej popularnych zalicza się możliwość dostawy przesyłki w weekend, ale również multum ofert opartych o działanie paczkomatów marki InPost, które firma umiejscowiła na terenie całej Polski. Paczkomaty pozwalają bowiem nie tylko na odbiór paczki w dowolnym momencie bez konieczności oczekiwania pod wskazanym adresem na kuriera, ale również dzięki nim nadawanie przesyłek stało się o niebo prostsze. Co więcej, z paczkomatów można korzystać zdalnie za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie bądź tablecie. Gdyby tego było mało, InPost S.A. wraz z siecią paczkomatów ułatwił dokonywanie zakupów między innymi na stronie allegro, z którą firma ściśle współpracuje.

Jak nadać paczkę kurierem InPost? Zrób to na wiele sposobów!

Dzięki wprowadzeniu pełnej gamy udogodnień oraz udoskonaleń, nadanie paczki nie nastręcza już całej rzeszy problemów bądź trudności. Nadanie przesyłki może odbyć się zarówno w punkcie obsługi, poprzez mocno rozbudowaną sieć paczkomatów, a także za pomocą strony internetowej przewoźnika, ale również brokera kurierskiego.

Czym różni się każdy ze sposobów? Cóż, z pewnością metodą. Przy osobistej wizycie w punkcie w zasadzie w wielu kwestiach wyręcza nadawcę pracownik InPost, który nie tylko waży i mierzy paczkę, ale także zajmuje się etykietą listu przewozowego. Co więcej, dostępny pod ręką w trakcie osobistego spotkania fachowiec doradzi najlepszą opcję na wysyłkę, proponując być może usługę dodatkową, która nieco podniesie koszt nadania, jednocześnie wyjątkowo mocno przypadając do gustu nadawcy. Wszak marka InPost wychodzi podejmowanymi przez siebie działaniami na wprost wymagań i oczekiwań klientów, co nie trudno zauważyć.

Gdzie działa firma?

Chociaż firma uznawana jest powszechnie za polską markę, działanie spedycyjne nie ogranicza się wyłącznie do terytorium kraju. Dotyczy to nie tylko pracy, jaką poprzez dostarczenie paczki wykonuje kurier InPost, ale także samej sieci paczkomatów. Paczkomaty bowiem znajdują się także na terenach zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii, Włoszech, a także Austrii. Dodatkowo paczkomaty marki InPost w wielu krajach przysługiwały się również lokalnym dostawcom, ułatwiając pracę kurierom działającym na zlecenie innych firm. Warto zaznaczyć, że działanie firmy nie ogranicza się do terenów Europy.

Jak nadać paczkę kurierem InPost?

Jak w przypadku każdej innej firmy, również ten przewoźnik przykłada ogromną wagę do detali. Oferując możliwość wysłania paczki w przystępnej cenie za pomocą wielu kanałów, jednocześnie InPost przywiązuje ogromną wagę do czasu dostarczenia paczki. Nie jest to bez znaczenia, szczególnie że w większości przypadków kurier dostarcza przesyłkę w przeciągu 48 godzin od jej nadania. Jest to wyjątkowo krótki termin, gdyż w zasadzie przesyłka do odbiorcy w większości przypadku dociera już następnego dnia po jej nadaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here