Jak nadać paczkę kurierem DHL?

0
341

Zdarza się niekiedy, że spedycyjna firma o zasięgu ogólnoświatowym DHL jest mylona przez klientów z konkurencyjnym spedytorem o nazwie posiadającej podobne brzmienie. Nie mniej jednak są to dwie różne, niezależnie działające od siebie firmy kurierskie, które od wielu lat z powodzeniem świadczą usługi kurierskie. Jak nadać paczkę kurierem DHL?

DHL – niemiecki spedytor

Chociaż firma spedycyjna DHL uważana jest za przedsiębiorstwo niemieckie, swoją działalność rozpoczęła w Stanach Zjednoczonych w 1969 roku. Obecnie DHL zajmuje się międzynarodowym dostarczaniem przesyłek na skalę ogólnoświatową, gdyż oddziały posiada w ponad 220 krajach. Już w zasadzie sam ten fakt sprawia, że firma ta niemal miażdży konkurencję działającą również w branży kurierskiej.

Jak nadać paczkę kurierem DHL szybko i łatwo?

Mimo że firma działa na terenie niemal całego świata, wciąż nie trudno napotkać osobę, która ani razu nie nadała przesyłki za jej pomocą. I chociaż z paczkami bądź listami większość społeczeństwa ma do czynienia na co dzień, zdarzają się przypadki lekko jakby oderwane od rzeczywistości. Taki nadawca powinien jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że samo nadanie paczki wcale nie nastręcza większych trudności.

Jak prosto i przyjemnie nadać przesyłkę? W zasadzie możliwości wymienić można kilka. Wciąż bardzo popularną opcją jest bezpośredni kontakt nadawcy z firmą kurierską. W przypadku przewoźnika DHL nie jest to wcale trudne, zwłaszcza że firma posiada liczne filie rozmieszczone na terenach całego globu. Nie brakuje ich także w Polsce. Jednakże co bardziej mobilne osoby, którym z internetem poniekąd za pan brat nie powinny odczuwać dyskomfortu, korzystając z usług przewoźnika również w dużej mierze za pomocą internetu.

Paczkę można nadać dwojako. Podobnie jak w przypadku kontaktu osobistego, a wręcz personalnego, nadawca ma pełne prawo skorzystać z usługi kurierskiej bezpośrednio na stronie przewoźnika. Jednakże warto zaznaczyć, że znacznie lepszą ofertą będzie dysponować strona brokera kurierskiego, gdzie opcji jest więcej niż jedna. Po co zatem się ograniczać, skoro dzięki temu zabiegowi nadawca może znacznie skorzystać chociażby pod względem finansowym. Jak podaje jedna ze stron obsługiwanych przez takiego brokera, zysk może osiągnąć aż 70%, gdyż o tyle tańsza okaże się wybrana opcja przesyłki.

DHL poza granicami Polski

W usłudze tyczącej dostarczenia dokumentów bądź paczek gabarytowych DHL wyróżnia dwie główne opcje. Opcji expres w zasadzie nie trzeba szczególnie tłumaczyć, jeśli pod uwagę nadawca bierze czas dostarczenia przesyłki. Zwykle usługa zajmuje 1 dzień roboczy, dzięki czemu nadany przedmiot wręcz błyskawicznie trafi w ręce odbiorcy. Co więcej, większa jest w tym wypadku dopuszczalna maksymalna waga przesyłki, która osiąga niemalże kolosalne rozmiary 70 kg. Jest to ponad dwukrotnie cięższy pakunek aniżeli w przypadku skorzystania z drugiej opcji DHL Parcel, która dodatkowo zajmuje więcej czasu na wykonanie usługi.

Jak wysłać paczkę kurierem DHL?

Nasuwa się jednak pytanie, gdzie można nadać przesyłkę za pomocą tak znamienitej firmy? Patrząc na rozwijalną listę propozycji miejsc za granicą, gdzie przesyłka może zostać dostarczona za pośrednictwem niemieckiego przewoźnika, nadawca powoli zaczyna zastanawiać się, gdzie nie można. Przewoźnik DHL swoimi usługami kurierskimi sięga nie tylko do krajów Unii Europejskiej, ale również afrykańskich, azjatyckich czy obu Ameryk, a ponadto Australii. Terytoria wysp zlokalizowanych na wodach różnych oceanów również nie stanowią problemu. Kurier DHL gotów jest wręcz stawić czoła ekstremalnym warunkom. W związku z czym, jeśli nie drogą lądową, paczka zostanie przetransportowana samolotem bądź statkiem. Droga transportu znacznie wpływa na czas doręczenia przesyłki, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Jednakże zwykle czas ten nie przekracza 5 dni roboczych, nie wliczając okresu, jaki paczka spędzi w punkcie celnym.

Naturalnie im trudniejsze dostępowo miejsce wybierze nadawca, tym większą kwotę przyjdzie mu zapłacić za wykonanie usługi. Warto także dowiedzieć się wcześniej czy nadana przesyłka nie potrzebuje dodatkowych dokumentów, aby nie utknęła ona w punkcie celnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here