Jak nadać paczkę kurierem DPD?

0
680

W dzisiejszych czasach nadawanie paczek za pomocą firmy kurierskiej jest niemal tak samo proste, jak przesyłanie listu za pośrednictwem poczty polskiej. Aczkolwiek choć poczta także świadczy poniekąd usługi kurierskie, w rzeczywistości to nie ona przychodzi jako pierwsza na myśl potencjalnemu nadawcy paczki. Zazwyczaj to inni przewoźnicy wysuwają się naprzód pod względem świadczenia usług kurierskich. Jak nadać paczkę kurierem DPD? Przekonaj się poniżej!

Jak nadać paczkę kurierem DPD?

DPD to powszechny skrót myślowy dotyczący firmy spedycyjnej o globalnym zasięgu, która działalność swoją rozwinęła również na terytorium Polski. I chociaż każdy Polak rozpoznaje już skrót tej firmy kurierskiej, wciąż mało kto zdaje sobie sprawę, że to globalne przedsiębiorstwo swymi korzeniami sięga Francji. DPD Polska jest częścią ogromnej sieci kurierskiej DPDGroup. Ta z kolei należy do holdingu GeoPost będącego własnością francuskiej poczty La Poste. Być może właśnie z tego powodu DPD Polska podąża za trendami, wychodząc tym samym na przeciw wciąż rosnącym oczekiwaniom klientów.

Przykładów na nowoczesne podejście do klienta są liczne innowacyjne udogodnienia, które z biegiem czasu firma wprowadzała, udoskonalając przy tym własne usługi. Udogodnienia takie jak możliwość kierowania przesyłką za pomocą aplikacji czy wprowadzona w 2016 r. możliwość dokonania płatności bezgotówkowej u kuriera to tylko nieliczne z przykładów, jakie można mnożyć. Co więcej, nie tylko prywatny nadawca może czuć się docenionym i poniekąd rozpieszczonym przez firmę klientem, ponieważ także klienci biznesowi także doczekali się wprowadzenia licznych ulepszeń.

Jak wysłać paczkę kurierem DPD i gdzie?

Biorąc pod uwagę powszechne oraz ogólnodostępne informacje na temat francuskiej firmy spedycyjnej, łatwo można domyślić się, że kurier DPD dociera w miejsca zlokalizowane na terenie zarówno Polski, jak również Francji. Jednak nie tylko w tych krajach świadczona jest usługa dostarczania przesyłki. Gdzie zatem kurier dojedzie?

Krajów, gdzie firma świadczy usługi można wymieniać i wymieniać. Zdecydowana większość zlokalizowana jest na terenie Unii Europejskiej Szczegóły dotyczące każdego z krajów nadawca powinien szukać bezpośrednio na stronie przewoźnika. Jednakże wysyłając przesyłkę i znając dokładny adres nadania, może także bezproblemowo informację potwierdzić na stronie brokera kurierskiego. Druga możliwość stwarza jednocześnie idealne warunki do wycenienia paczki wraz z ewentualnymi dodatkowymi usługami, jak również szybkiego i wyjątkowo prostego zamówienia kuriera po odbiór nadawanej przesyłki.

Nie mniej jednak w poczet krajów, oprócz wymienionych wcześniej, gdzie przewoźnik świadczy usługi wliczyć można Austrię, Belgię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Danię, Estonię, Finlandię, Grecję, Hiszpanię, Holandię, Irlandię, Litwę, Luksemburg, Łotwę, Niemcy, Portugalię, Rumunię, Słowację, Słowenię, Szwecję, Węgry oraz terytoria Wysp Brytyjskich. Ponadto warto zaznaczyć, iż wbrew wszelkim pozorom dostarczenie przesyłki do adresata wcale nie zajmuje od groma czasu. Jedynie w przypadku Grecji oraz Chorwacji przypuszczalny termin wykonania usługi wynosi około 5 dni roboczych, jednak jest to najdłuższy wskazany przez firmę spedycyjną termin. W pozostałych przypadkach nie przekracza on 4 dni roboczych, często oscylując pomiędzy 2 a 3 dniami roboczymi.

Wysyłka kurierem DPD – jak najlepiej?

Na bezpośredniej stronie przewoźnika nadawca bez trudu zlokalizuje cennik, na podstawie którego określi kwotę, jaką przyjdzie uiścić za przetransportowanie przesyłki za granicę i w obrębie kraju. Cena paczki wysłanej za granicę jest w dużej mierze zależna od gabarytu paczki, ale również kraju, do którego ją nadajemy, wahając się pomiędzy 69 zł a nawet 149 zł. Na terenie Polski sprawa przedstawia się znacznie prościej, gdyż cena nadania standardowej przesyłki jest ujednolicona.

Warto zauważyć, że paczkę można nadać bezpośrednio korzystając z usług firmy kurierskiej, ale nie tylko. Inną alternatywą jest wykorzystanie brokera kurierskiego, który nie tylko wskazuje kilka różnych możliwości, ale również posiada niejednokrotnie mniejsze ceny za usługę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here