Import z Chin – co warto wiedzieć?

0
423

Import towarów z Chin stwarza wiele nowych możliwości biznesowych, ciężkich do zrealizowania na polskim rynku. Import chińskich towarów często okazuje się kluczowym i strategicznym ruchem, który pozwoli obniżyć koszt produkcji. Dzięki importowi można także pozyskać niedostępne na rodzimym rynku towary – dzięki temu można lepiej rozwinąć swój biznes na rodzimym rynku. W obecnych czasach wielu polskich przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą stacjonarną lub internetową decyduje się na sprowadzenie towarów z Chin.

Import z Chin – czy to się opłaca?

Autorzy wielu blogów bądź książek twierdzą, iż na imporcie z Chin da się uzyskać zyski na kilkaset bądź nawet kilka tysięcy procent. Czy jest to prawdą? Tak, jednakże trzeba brać pod uwagę parę istotnych czynników. Faktem jest, iż raptem kilkanaście lat temu importowanie towarów z Chin na zamówienie było zdecydowanie mniej popularny niż w obecnych czasach – importu podejmowało znacznie mniej polskich przedsiębiorstw. Import z Chin zaczął być bardziej powszechny i w mniejszym czy większym stopniu dotyczy obecnie prawie każdego.

Właściciele mniejszych firm, sklepikarze, hurtownicy, sprzedawcy z Allegro – bardzo wiele osób, w różnych branżach, stale importuje towary z rynku Chińskiego. Obecnie import kontenerów z Chin stał się bardzo popularną praktyką biznesową – znalezienie konkurencyjnych ofert jest trochę czasochłonne. Najlepiej będzie poświecić większą chwilę, by przeanalizować stosownie możliwości importu, a następnie wybrać ofertę pozwalającą zaoszczędzić realne pieniądze.

Rzetelność firmy, od której importujemy towar to klucz do sukcesu. Importowanie elektroniki, odzieży, kosmetyków czy komponentów przemysłowych to podstawa w dzisiejszych czasach. Chiński rynek oferuje wiele produktów w niskich cenach.

import z chin

Dlaczego Chiny są dobrym partnerem?

Chiny to kraj o bardzo sprzyjających warunkach produkcji. Dostrzec to można po bardzo konkurencyjnych cenach. Chiny to także mała biurokracja, niskie podatki oraz silny system prawny. To także jeden z głównych partnerów Polski w handlu międzynarodowym. Z każdym rokiem import towaru z Chin jest coraz bardziej doceniany, co doskonale można spostrzec po statystykach dotyczących importu. W 2019 r. wartość importu na rynek polski wyniósł 125 723 796,3 tys. PLN, a w 2020 r. aż 145 495 404,9 tys. PLN. Można śmiało stwierdzić, że trend będzie stale rósł w najbliższych latach.

Od czego zacząć import z Chin?

Sprawdzanie towarów z Chin najlepiej zacząć od przeprowadzenia analizy tamtejszego rynku. Przede wszystkim trzeba poznać popyt i podaż na dane produkty. Bardzo istotnym aspektem będzie także określenie potencjału importu konkretnych towarów. Kolejną istotną kwestią jest wybranie i nawiązanie współpracy z wiarygodnym dostawą chińskim. Najtrudniejszym etapem jest niewątpliwie znalezienie rzetelnego partnera biznesowego. Trzeba uważać na oszustów i firmy oferujące kiepskiej jakości produkty. Dobrym wyborem będzie korzystanie z usług firm zajmujących się pośredniczeniem w imporcie z Chin. Korzystanie z takich usług będzie niwelować praktycznie do zera ryzyko narażenia się na oszustwo – dzięki temu nie utopimy swoich pieniędzy.

Jak zacząć import z Chin? Ile warto inwestować?

Najlepiej będzie zacząć od zamówień na mniejsze kwoty i znaleźć wiarygodnego dostawcę. Jeżeli znajdziemy już rzetelnego dostawce i zarobimy na pierwszym towarze sprowadzonym z Chin, to wtedy śmiało można kontynuować sprowadzanie rzeczy z Chin – najlepiej od tego samego dostawcy. Takie postępowanie uchroni nas przed potencjalnym ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here