Broker Furgonetka – co oferuje?

0
562

Czas to pieniądz. W dzisiejszych czasach wszyscy się gdzieś spieszą, ciągle brakuje im czasu. Nie mają czasu, by robić zakupy w sklepach stacjonarnych, więc robią je przez Internet. Oczywiście chcą je otrzymać jak najszybciej. Dla sklepów e-commerce to bardzo duże wyzwanie. Przesyłkę nie tylko trzeba przygotować, ale wysłać za pośrednictwem firmy kurierskiej, która dostarczy ją na czas.

Firma kurierska czy broker kurierski

Nie wszyscy wiedzą czym różnią się te dwa sposoby nadawania i dostarczania przesyłek. W przypadku firmy kurierskiej przesyłka dostarczana jest na zasadzie door to door, czyli od drzwi do drzwi. To bardzo wygodna forma dla sklepu, ale nie zawsze dla klientów. Przesyłki najczęściej dostarczane są przed południem, kiedy większość klientów jest w pracy. Odbiór przesyłki jest wtedy trudny, trzeba korzystać z uprzejmości sąsiadów lub umawiać się z kurierem pod innym adresem. Jeśli to nie jego rejon, to pojawia się problem z jej odebraniem.


Broker Furgonetka działa na innych zasadach, ma podpisane umowy z wieloma firmami kurierskimi, klient może wybrać dostawę do paczkomatu, kiosków ruchu lub sklepów Żabki i odebrać przesyłkę w dogodnym dla niego terminie.

Dla e-sklepu nie bez znaczenia są także koszty związane z obsługą wysyłania paczek. W przypadku firmy kurierskiej konieczne jest podpisanie umowy określającej ilość przesyłek w miesiącu. Nie ma znaczenia czy zostaną one zrealizowane, czy nie, opłata jest abonamentowa. W przypadku brokera kurierskiego płaci się tylko za przesyłki realnie wysłane, dla firm oznacza to bardzo wymierne korzyści.

Jak działa broker Furgonetka?

Furgonetka kurier świadczy usługi zarówno dla firm, jak i osób indywidualnych. Nie trzeba podpisywać żadnych umów. Wystarczy tylko zarejestrować się na stronie Furgonetka.pl i wypełnić formularz rejestracyjny, kolejne wysyłki będą wymagały tylko zalogowania.

Furgonetka.pl współpracuje z 10 firmami kurierskimi, co jest gwarancją szybkiego dostarczenia paczki, ale także konkurencyjnych cen. Koszty nadania można sprawdzić w zakładce cennik (według stawek poszczególnych firm kurierskich) i wybrać optymalną opcję. Podany cennik zawiera wszystkie opłaty, łącznie z paliwowymi i drogowymi.

W celu nadania przesyłki trzeba określić jej rodzaj, wymiary i ciężar. Do wyboru jest paczka, list, paleta lub przesyłka nietypowa. Na tym etapie można wybrać także opcję paczki z ubezpieczeniem oraz sposób zapłaty, np. za pobraniem.

Kolejny krok polega na wybraniu przewoźnika i opłaceniu kosztów dostarczenia przesyłki. To właściwie wszystko, pozostaje czekać na kuriera, który odbierze paczkę. Wszystko zajmuje maksymalnie 5 minut. Nie wymaga wychodzenia z domu i stania w kolejce na poczcie.

W zależności od pory złożenia zamówienia kurier może pojawić się w tym samym dniu lub w następnym. Czas dostawy przesyłki jest standardowy i wynosi 24 godziny od jej nadania.
Oczywiście przed nadaniem przesyłki trzeba odpowiednio ją przygotować. Najlepszym rozwiązaniem jest zapakowanie towaru w pudełko, nawet wtedy, gdy ma on nietypowe wymiary. Wolne miejsca można wypełnić papierem lub folią bąbelkową. Dzięki temu towar można nadać jako zwykłą paczkę. Zabezpieczenie tego samego towaru stretchem spowoduje, że przesyłka zostanie potraktowana jako nietypowa i koszt dostawy będzie wtedy większy.

Na stronie Furgonetki.pl można śledzić los przesyłki, jest to szczególnie ważne dla klientów oczekujących na zamówiony produkt. Nie bez znaczenia jest także dla firm, które tą drogą wysłały bardzo ważne dokumenty.

Zdecydowanie firma brokerska jest korzystniejszym rozwiązaniem, bo zarówno klientowi, jak i e-sklepowi daje więcej opcji do wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here