Przewóz mebli kurierem – jak najlepiej?

0
1136

Współcześnie firmy kurierskie umożliwiają klientom transport niemalże każdego rodzaju pakunku. Często jedynym ograniczeniem, z którym musi się liczyć nadawca przesyłki, jest koszt transportu. Może się bowiem okazać, że ze względu na specyfikę towaru skorzystanie z usługi firmy kurierskiej może okazać się nieopłacalne.

Przesyłka mebli kurierem

Część osób, która nigdy nie wysyłała dużej przesyłki, może się zastanawiać czy wysyłka mebli kurierem jest możliwa. Odpowiedź brzmi jak najbardziej tak! Warto jednak mieć na uwadze, że większość osób, które decyduje się na przesyłkę umeblowania prowadzi sprzedaż mebli online i ma podpisaną z firmą kurierską umowę. W praktyce oznacza to, że jednostkowy koszt wysyłki mebli przez osobę fizyczną może być znacznie wyższy, niż ma to miejsce w przypadku wysyłki przez sklep.

kurier wysyłanie mebli

Dodatkowo należy mieć na uwadze, że nie wszystkie rodzaje mebli zostaną przyjęte przez firmę kurierską. Mowa przede wszystkim o antykach, których przewóz może generować zbyt wysokie ryzyko dla kuriera. Firmy transportowe mogą nie chcieć przyjąć starszych mebli, szczególnie gdy ze względu na ich konstrukcję nie ma możliwości ich łatwego rozłożenia na części. W takiej sytuacji firma może obawiać się uszkodzenia antyku i związanych z tym konsekwencji finansowych.

Jakie firmy kurierskie przewożą meble?

W rzeczywistości przewóz mebli kurierem nie jest tak trudny, jak może się początkowo wydawać. Tego rodzaju usługę oferują zarówno największe firmy kurierskie funkcjonujące w Polsce, jak i bardzo małe firmy transportowe działające w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Oznacza to, że osoba, która chce wysłać meble , może skorzystać z usług m.in takich firm jak:

– DHL,
– DPD,
– InPost,
– FedEx.

Jednak często tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty wcześniej wspomnianych małych firm transportowych, które często oferują swoje usługi lokalnie.

Przygotowanie mebli do wysyłki

Każda osoba, która chce przewozić meble z pomocą kuriera, jest odpowiedzialna za ich odpowiednie przygotowanie do przesyłki. W przeciwnym wypadku firma kurierska może zdecydować się na nieprzyjęcie mebli! Dokładne wytyczne dotyczące formy zabezpieczenia umeblowania każdorazowo odnaleźć można na stronie kuriera, ale co do zasady wymagają oni osadzenia umeblowania na palecie i jego bardzo dokładnego zabezpieczenia.

kurier wysyłka mebli

Dzięki ułożeniu mebli na palecie w taki sposób, że żaden z elementów nie wydostaje się poza obręb drewnianej podstaw, firma kurierska zyskuje sposób na bezpieczne i komfortowe podnoszenie mebli przy użyciu wózka widłowego. Dodatkowo tak zabezpieczone meble mogą być z łatwością położone w samochodzie transportowym. Oczywiście samo ułożenie mebli na palecie to tylko pierwszy etap przygotowania ich do wysyłki.

Takie postawione meble powinny mieć bardzo dobrze zabezpieczone krawędzie przy wykorzystaniu m.in. styropianu. Dodatkowo właściciel umeblowania, któremu zależy, aby nie zostało ono uszkodzone powinien dopełnić wszelkich starań, aby w zabezpieczonym pakunku nie znajdowały się żadne elementy ruchome, a części szczególnie narażone na uszkodzenie powinny być dodatkowo zabezpieczone. Tak przygotowany pakunek powinien być wielokrotnie owinięty za pomocą foli stretch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here