Ekspresowe usługi kurierskie

0
987

Współcześnie firmy kurierskie przyzwyczaiły klientów do szybkiego dostarczania przesyłek. W przypadku paczek wysyłanych na terenie Polski czas dostawy w znakomitej większości przypadków nie przekracza kilku dni roboczych. Warto jednak mieć na uwadze, że większość kluczowych firm kurierskich w kraju oferuje także ekspresowe usługi kurierskie. Co warto wiedzieć na ich temat?

Przesyłki ekspresowe

Ekspresowe usługi kurierskie to element oferty większości kluczowych firm w Polsce. Od klasycznej wysyłki wyróżniają się one szybkością realizacji usługi. O ile większości przypadków dostarczenie standardowych paczek do 20 lub 30 kg zajmuje maksymalnie kilku dni roboczych, to w przypadku przesyłek ekspresowych można liczyć na dostarczenie pakunku nawet w kilka godzin od chwili nadania przesyłki.

Należy jednak pamiętać, że czas realizacji ekspresowych przesyłek kurierskich jest uzależniony od kilku czynników. Pierwszym i najważniejszym z nich jest polityka firmy kurierskiej. Warto mieć na uwadze, że pomimo określenia przez dwie firmy kurierskie danej usługi jako ekspresowa to czas ich realizacji może być różny. Jednak najpopularniejszą formą przesyłki ekspresowej jest dostarczenie jej w czasie do 24 godzin od nadania.

Różnorodne usługi ekspresowe

W przypadku przesyłki ekspresowej, która ma być dostarczona do odbiorcy w czasie 24 godzin, należy pamiętać, że musi być ona nadana przed określoną przez firmę kurierską godziną. Przykładowo w przypadku firmy InPost konieczne jest nadanie przesyłki do 10:00, 12:00 lub 17:00. Tylko w takiej sytuacji można mieć się pewność, że paczka dotrze do odbiorcy w czasie 24 godzin.

Ponadto niektóre firmy kurierskie oferują dostarczenie paczki jeszcze w tym samym dniu. Niemniej jednak w takiej sytuacji usługa najczęściej ograniczona jest do określonego regionu i dotyczy paczek, których rozmiar i waga nie przekraczają standardowych rozmiarów. Tego rodzaju usługę wprowadził m.in. wcześniej wspomniany InPost, który pozwala na dostarczenie paczki jeszcze tego samego dnia na terenie takich miast Warszawa, Kraków, Gdańsk, Szczecin, oraz miejscowości oddalonych do 30 km od ich.

Ekspresowa przesyłka w praktyce

Niezależnie od tego, na jaką firmę transportową się zdecydowaliśmy należy pamiętać, że procedura wysyłki paczki ekspresowej jest zawsze taka sama. Pierwszą czynnością, którą należy wykonać, jest wycena. W głównej mierze będzie ona uzależniona od lokalizacje odbiorcy, wielkości wysłanej paczki, czy też czasu, w jakim paczka ma być dostarczona. Aby to zrobić należy wypełnić formularz, do którego można uzyskać dostęp na stronie firmy kurierskiej.

W takiej sytuacji należy podać podstawowe dane kontaktowe oraz określić podstawowe dane dotyczące paczki. Na tej podstawie potencjalny klient otrzymuje wycenę przesyłki. Warto zwrócić, że podobnie jak w przesyłce produktów wielkogabarytowych podpisanie stosownej umowy z firmą kurierską znacząco przyspiesza proces wysyłki ekspresowej. Jest więc to doskonale rozwiązanie dla wszystkich osób zajmujących się sprzedażą online i chcących poszerzyć swoją ofertę o ekspresowe dostarczanie przesyłek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here