Przesyłka kurierska – co trzeba wiedzieć?

0
1852

Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z zakupów w sklepach stacjonarnych na rzecz sklepów internetowych. Wynika to nie tylko z oszczędności czasu, którego często na wszystko brakuje, lecz także z wygody przeglądania artykułów czy kupowania bez kolejki. Sprzedawcy często oferują możliwość zwrotu towaru, żeby jeszcze bardziej zachęcić klientów.

Jak najlepiej wysłać przesyłkę?

Jedną z metod dostawy przesyłki jest opłacenie firmy kurierskiej. Jest to o tyle wygodne, że zakupiony artykuł dociera prosto do naszych drzwi, więc nie trzeba nigdzie po niego iść, co znów zaoszczędza nasz czas. Oczywiście jeśli nikogo nie ma w domu w chwili przyjazdu kuriera, wówczas musi on zostawić przesyłkę w innym miejscu. Jednak dzięki możliwości skontaktowania się z kurierem dostarczającym naszą paczkę, łatwo uniknąć sytuacji, w której dom jest pusty.

Dla większości osób najbardziej istotne jest to, ile idzie przesyłka kurierska. Ciężko się dziwić – gdy już coś zamówimy, to oczywiste, że chcemy otrzymać to jak najszybciej. Nikt nie lubi długo czekać. Często można się spotkać ze stwierdzeniem „średni czas dostarczenia przesyłki” – jest to szacowany czas dostarczenia przesyłki. Przesyłka najprawdopodobniej pojawi się pod naszymi drzwiami w tym terminie, ale nie oznacza to, że na pewno nie przyjdzie nieco szybciej czy później. Funkcjonuje również takie sformułowanie jak „gwarantowany czas przesyłki” – ten termin nie powinien zostać przekroczony, w dniu wskazanym przez to sformułowanie paczka ma obowiązek być pod naszymi drzwiami.

Więc ile idzie przesyłka kurierska?

Czas dostawy zależy od danej firmy kurierskiej oraz tego, czy jest to przesyłka międzynarodowa, czy krajowa. Należy również pamiętać, że paczka nie jest przekazywana kurierowi w momencie, gdy klikniemy „kup”. Z tego też powodu niektóre sklepy informują, w jakim czasie nastąpi przekazanie przesyłki kurierowi. Jednak te, które nie umieszczają takiej informacji na swojej stronie internetowej, również nie od razu wręczają nasze zamówienie firmie kurierskiej. Po przekazaniu przesyłki kurierowi dostarczenie jej zazwyczaj zajmuje jeden lub dwa dni robocze – w przypadku przesyłek krajowych, na międzynarodowe niestety trzeba poczekać dłużej. Czasami ten czas może ulec wydłużeniu, jednak zawczasu powinniśmy zostać o tym poinformowani.

Niemniej istotna od tego, ile idzie przesyłka kurierska, jest informacja, do której godziny jeździ kurier. Wiedza na ten temat pozwoli nam tak zorganizować swój dzień, żeby w momencie przyjazdu kuriera przebywać w domu. Zazwyczaj można spodziewać się kuriera między 8 rano a 18, lecz niektóre firmy pracują nawet do 20. Najbardziej prawdopodobne jest jednak, że kurier zapuka do naszych drzwi w godzinach popołudniowych. Niektóre firmy dodatkowo pozwalają na wybranie przedziału czasowego, który najbardziej nam odpowiada. Czasem sam kurier kontaktuje się z klientem, żeby ustalić najdogodniejszą godzinę.

Podsumowując, kurierski czas dostawy przesyłki najbardziej zależy od tego, jak szybko sprzedawca przekaże firmie przesyłkę. Po tym czasie pojawi się ona pod naszymi drzwiami w jeden lub dwa dni robocze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here