Przesyłka całopojazdowa – co to oznacza?

0
793

Usługi transportowe stają się coraz bardziej popularne. Przewóz ładunków jest na tyle powszechny, że klient może dobrać indywidualny sposób przewozu, który jest dla niego odpowiedni. Można wyróżnić wiele rodzajów transportu. Jednym z nich jest tak zwana przesyłka całopojazdowa. Czym tak naprawdę jest ten transport i na czym polega?

Co to jest przesyłka całopojazdowa?

Full Truck Load – tak określany jest w języku angielskim transport całopojazdowy. Jak można w prosty sposób wytłumaczyć, czym jest ta przesyłka? Otóż głównie chodzi o to, że cała powierzchnia pojazdu, który będzie przewoził ładunek jest zarezerwowana przez jednego klienta. Nie należy jednak rozumieć tego w ten sposób, że koniecznie musi zostać wykorzystana cała powierzchnia. Oczywiście klient dokonuje zapłaty za całość, jednak nie jest jego obowiązkiem wykorzystanie całego miejsca. Oczywiście to rozwiązanie swoje słabe strony, a mianowicie koszt nie jest podzielony na kilka zleceniodawców, tak jak w przypadku transportu drobnicowego. Tutaj cała kwota za dany transport spoczywa na jednej osobie. Jest to zdecydowanie duży koszt. Wiele firm transportowych świadczy tego typu usługi. Warto wspomnieć, że takie rozwiązanie posiada wbrew pozorom dużo zalet.

Zalety przesyłki całopojazdowej

Cena jest niewątpliwie wadą takiej przesyłki, jednak istnieje sporo zalet takiego rozwiązania. Przede wszystkim czas realizacji zlecenia jest zdecydowanie szybszy niż w przypadku transportu drobnicowego. Klient musi wypełnić zdecydowanie mniej dokumentów. Im mniejsza ilość formalności, tym szybciej będzie zrealizowany transport. Ogromną zaletą jest również fakt, że załadunek i rozładunek odbywa się tylko raz. Nie ma podczas tego procesu żadnego przeładunku towaru. Patrząc na to pod względem ekonomicznym, to jednak warto jest zdecydować się na wybór takiego transportu wtedy, gdy ładunek będzie zajmował zdecydowanie większą część pojazdu. Małe ilości najlepiej przewozić transportem drobnicowym, gdyż jest to po prostu bardziej opłacalne.

Od czego zależy cena za taką usługę?

Firmy transportowe przede wszystkim ustalają konkretną cenę na podstawie rodzaju ładunku. To od tego zależy, ile klient zapłaci za przewóz. Oczywiście klient może wykupić dodatkowe usługi w ramach tego transportu. Jest nią mianowicie dojazd w trudno dostępne miejsca lub zakup usługi, która obejmuje wykorzystanie specjalistycznego sprzętu do rozładunku towarów. Model przesyłki też ma ogromny wpływ na końcową cenę. Przesyłka standardowa lub ekspresowa. Takie dwie opcje ma do wyboru klient, który decyduje się na zamówienie przesyłki całopojazdowej. Oczywiście każda firma ma inny cennik. Wszystko zależy od właścicieli tych firm. Warto jest szukać ciekawych ofert za pośrednictwem stron internetowych.

Przesyłka calopojazdowa to dobre rozwiązanie, jeśli konieczny staje się transport dużej ilości towaru, który zajmuje większą powierzchnię pojazdu. W takim wypadku klient dostaje swój towar bardzo szybko i jednocześnie może liczyć na odpowiedni rozładunek i pomoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here