Kurier dedykowany – co to oznacza?

0
831

Nie każdy wie, czym tak naprawdę jest kurier dedykowany. Chodzi tutaj o specjalną usługę transportową, a dokładnie o ekspresowy przewóz paczek. W niektórych sytuacjach potrzebujemy wręcz błyskawicznego dostarczenia dokumentów lub po prostu musimy mieć coś w przeciągu doby. Idealnie sprawdza się tutaj właśnie usługa transportu kurierem dedykowanym, którą oferuje coraz więcej przewoźników.

Dowiedz się więcej na temat kuriera dedykowanego

Obecnie firmy kurierskie dokładają wszelkich starań do tego, aby zapewnić swoim klientom szereg dodatkowych usług. Jedną z nich jest kurier dedykowany, dostępny przez całą dobę, w wielu przypadkach nawet 365 dni w roku. Na nadawaniu paczek i bezpiecznym dostarczaniu ich do nadawcy się nie kończy. Można też liczyć na fachowe doradztwo, wsparcie na praktycznie każdym etapie transportu. Wszędzie tam, gdzie wymagany jest pilny odbiór i doręczenie przesyłki pod wskazany adres, najlepszym rozwiązaniem okazuje się być usługa transportu kurierem dedykowanym.

W przypadku kuriera dedykowanego mamy do dyspozycji samochód i kierowcę, szczegółowe dane dotyczące wysłanej przesyłki. Można sprawdzić w każdej chwili status zlecenia i to niezależnie od miejscowości czy nawet kraju. Od klienta zależy to, w jakich godzinach i w jakim terminie ma zostać odebrana, po czym doręczona jego paczka. Zaletą tej usługi jest właśnie to, że odbywa się ona w oparciu o indywidualne potrzeby i oczekiwania klienta, na stawianych przez niego warunkach. Kiedy w takim razie warto zdecydować się na wybór kuriera dedykowanego? Usługa ta cieszy się największą popularnością w przypadku przesyłek o dużej wartości, z poufną zawartością. Mówimy tutaj o ekspresowym transporcie, w przeciągu kilku czy kilkunastu godzin. Paczki wysłane kurierem dedykowanym są traktowane z najwyższą dbałością i gwarancją tego, że dotrą terminowo do miejsca docelowego.

Jak to wygląda w praktyce?

Zamawiając kuriera dedykowanego, klient otrzymuje od firmy osobistego kierowcę z samochodem, który jest do jego pełnej i wyłącznej dyspozycji. Po odebraniu paczki od nadawcy, rozpoczyna się jej ekspresowa droga do odbiorcy, możliwie jak najszybsza. Chodzi tutaj o system od drzwi do drzwi, czyli bezpośrednio od nadawcy do odbiorcy – paczka nie trafia najpierw do oddziału firmy kurierskiej ani żadnego magazynu, czyli nie ma żadnych pośredników oprócz samego przewoźnika.

Odbiory i dostawy w przypadku kuriera dedykowanego mogą odbywać się 24h/7, czyli przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Jeśli liczy się dla nas czas, chcemy zredukować do minimum ryzyko zgubienia lub kradzieży paczki, co czasem następuje podczas przeładunku czy sortowania, warto zadecydować się na usługę transportu kurierem dedykowanym. Przewoźnik dostarczy przesyłkę w konkretnym terminie, o dowolnej porze dnia. Szybkość realizacji zlecenia, czyli ekspresowość, to największa zaleta tej usługi dodatkowej, szytej na miarę potrzeb klienta. Nie ma problemu, aby wysłać mini przesyłkę, list, wielkogabarytową paczkę czy nawet paletę. W każdym przypadku można liczyć na niezawodność i pełne zadowolenie ze świadczonych usług.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here