Jak wysłać opony kurierem poprawnie?

0
1520

Każdego roku, w sezonie wymiany opon z letnich na zimowe lub z zimowych na letnie, rośnie sprzedaż opon oraz kół z felgami w sklepach internetowych, gdzie z reguły można uzyskać znacznie korzystniejsze ceny. Jednak zakupy w e-sklepie wiążą się z koniecznością dostarczenia towaru do klienta. Najlepszym i najbardziej dostępnym rozwiązaniem jest tu wysyłka opon kurierem. Aby towar dotarł do adresata w nienaruszonym stanie, niezbędny jest odpowiedni wybór firmy kurierskiej oraz prawidłowe zapakowanie przesyłki. Jak wysłać opony kurierem? Sprawdź to poniżej!

Jaką firmę kurierską wybrać?

Obecnie każda większa korporacja kurierska ma w swojej ofercie taką usługę jak wysyłka opon. Ceny i warunki oraz terminy transportu w przypadku tej niestandardowej kategorii towaru różnią się znacząco w zależności od wybranego przewoźnika oraz sposobu pakowania. Dlatego przed dokonaniem wyboru warto szczegółowo zapoznać się z cennikiem i regulaminem danej firmy kurierskiej. Odpowiednie rozeznanie w tym temacie pozwoli na zaoszczędzenie na kosztach wysyłki i zapewni rzetelne wykonanie usługi. Można również skorzystać z usług pośredników, którzy zbierają i zestawiają oferty głównych graczy na rynku, co pozwala na porównanie dostępnych możliwości i bardzo ułatwia podjęcie decyzji.

Jak prawidłowo przygotować opony do wysyłki?

Każdy kurier ma swoje własne, nierzadko bardzo szczegółowe wytyczne dotyczące pakowania opon. Niezbędne jest więc zapoznanie się z zasadami wybranej firmy transportowej przed przystąpieniem do pakowania. Przede wszystkim opony powinny być czyste i suche. W większości przypadków zalecane jest pakowanie opon pojedynczo, ponieważ takie przesyłki spełniają zwykle wymogi określone dla paczek standardowych. Jednak rzadko kiedy klienci zamawiają jedną oponę, a większość zamówień dotyczy dwóch lub czterech sztuk. Niektóre firmy kurierskie dopuszczają nadawanie przesyłek zawierających więcej niż jedną oponę samochodową. W takiej sytuacji należy zadbać o to, aby opony były ze sobą trwale połączone. Opony można zapakować w karton lub owinąć folią stretch albo taśmą. W tym drugim przypadku szczególną uwagę trzeba zwrócić na to, aby etykietę z kodem kreskowym umieścić na paczce w taki sposób, aby nie została ona zagięta.

Jak wysłać opony kurierem?

Powyższe zasady dotyczą wysyłki samych opon samochodowych, które z reguły są stosunkowo odporne na uszkodzenia. Jeżeli w grę wchodzi wysyłka kół kurierem, należy szczególnie przyłożyć się do ich odpowiedniego zapakowania i starannie zabezpieczyć delikatne elementy, jakimi są felgi. Przyda się tu folia bąbelkowa i folia stretch. Ponadto, wysyłka kół z felgami możliwa jest zwykle wyłącznie pojedynczo, ponieważ ważą one znacznie więcej niż opony. Teraz już wiesz jak wysłać opony kurierem – to nie takie trudne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here