Duże przesyłki kurierskie – czyli jakie?

0
711

Każda osoba, która kiedykolwiek korzystała z usług firmy kurierskiej zdaję sobie sprawę, że nadanie niewielkiej paczki nie stanowi dużego problemu. O ile przesyłka spełnia wytyczne pod względem wagi oraz wymiarów może być ona nadana automatycznie poznanej cenie. Sytuacja bardziej się komplikuje, gdy wysłana ma być duża lub bardzo duża paczka. Jak wyglądają duże przesyłki kurierskie i ich wysyłka?

Wysyłka dużej paczki przez kuriera

Różnego rodzaju duże przesyłki kurierskie mogą być nadawane zarówno przez osoby prywatne, jak i przez przedsiębiorstwa. Doskonałym tego przykładem tego rodzaju przesyłki są meble, które ze względu na swoje wymiary mogą być nadawane jedynie na specjalnych zasadach. Należy pamiętać, że chociaż znakomita większość kurierów pozwala na nadawanie dużych przesyłek, to nie każdy pakunek musi być przez firmę przyjęty! Może się okazać, że kurier nie zechce przyjąć przesyłki ze względu na jej dużą wartość, zbyt duże rozmiary, czy też z powodu nieprawidłowego zabezpieczenia paczki do wysyłki.

Z tej przyczyny w przypadku przesyłek ponad standardowych najczęściej konieczne jest skontaktowanie się z firmą kurierską. W celach kontaktowych najczęściej wykorzystywany jest formularz zgłoszeniowy, w którym nadawca podaje takie informacje jak rodzaj nadawanej przesyłki (paczka, paleta) jej wymiar waga oraz miejsce, do którego ma być nadana. Dopiero na podstawie tych informacji kurier stwierdza, czy jest w stanie podjąć się transportu określonego ładunku i podaję wycenę za taką usługę.

Duże przesyłki kurierskie – koszt wysyłki

Oczywiście, tak jak zostało wspomniane na początku rzeczywisty koszt wysłania dużej paczki kurierem będzie uzależniony od jej wagi, wymiarów, czy też miejsca, do którego ma być ona dostarczona. Z tego powodu przed nadaniem paczki warto porównać oferty różnych kurierów, dzięki czemu zyskuje się możliwość wybrania dla siebie najatrakcyjniejsze oferty.

Przygotowanie paczki

Odpowiednie przygotowanie paczki przed wysyłką to obowiązek, który musi być wypełniony przez osobę nadającą pakunek. Brak odpowiedniego zabezpieczenia przesyłki podnosi prawdopodobieństwo, że ta nie zostanie ostatecznie przyjęta przez z firmą kurierską. Dodatkowo należy uwzględnić, że tego rodzaju paczka, o ile nie jest odpowiednio zabezpieczona, może łatwo ulec uszkodzeniu.

W zależności od wielkości pakunku musi on być zabezpieczony i włożony w karton lub na paletę. W przypadku wykorzystania kartonu należy pamiętać, że ten swoimi rozmiarami powinien odpowiadać wysyłanemu towarowi. Warto również mieć na uwadze, że spakowanie poszczególnych elementów na siłę do kartonu, znacznie zwiększa prawdopodobieństwo jego rozerwania i uszkodzenia zawartości.

Dlatego nie warto oszczędzać na kilku centymetrach i wybrać karton, który będzie w stanie zmieścić wszystkie elementy. Dodatkowo należy wyposażyć się we wszelkie materiały, które pozwolą na lepsze zabezpieczenie wysyłanego towaru. Mowa przede wszystkim o folii bąbelkowej czy też o taśmie typu duct tape. W przypadku użycia palety należy również pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu ładunku za pomocą folii typu stretch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here