Broker Box Point – zobacz ofertę

0
579

Na rynku funkcjonuje wiele firm kurierskich. Kiedy firma lub osoba prywatna chce na własną rękę wysłać paczkę, trudne może okazać się wybranie najlepszej firmy kurierskiej. Ciężko jest w końcu prześwietlić ofertę wszystkich firm, porównać ceny każdej z nich i jeszcze sprawdzić, na jakim poziomie jest obsługa klienta. Z pomocą w tej kwestii przychodzą brokerzy kurierscy, w tym broker Box Point.

Czym jest firma BoxPoint?

Broker Box Point to strona internetowa, która w szybki i łatwy sposób pomaga porównać koszty dostawy przesyłek oferowane przez różne firmy kurierskie. Oczywiście na sprawdzeniu ceny się nie kończy kurier BoxPoint, pozwala także na zorganizowanie wysyłki bez względu na to, jakiego kuriera się wybierze. Za pośrednictwem strony można zdecydować się na wysyłkę za pośrednictwem krajowych i międzynarodowych firm kurierskich. BoxPoint współpracuje m.in. z:
– InPost,
– Patron by FedEX i FedEX,
– DHL,
– DPD,
– UPS,
– GLS.
Usługi obejmują nie tylko odbiór i dostawę przez kuriera, ale także korzystanie z paczkomatów InPost. Dzięki temu można wybrać firmę i opcję dostosowaną do potrzeb i możliwości danego klienta.

Co można wysłać za pomocą BoxPoint?

Platforma BoxPoint pozwala wysłać tak naprawdę wszystkie standardowe przesyłki. Możliwe jest wysyłanie ich w formie kopert, paczek o różnych wymiarach, a także przesyłek paletowych. Oczywiście w zależności od możliwości danej firmy kurierskiej. Ceny są uwarunkowane właśnie wielkością paczki, jej wagą i przede wszystkim adresem wysyłki. Im jest on bardziej odległy, tym koszty będą wyższe. Jeżeli dany produkt ma niestandardowe wymiary, także istnieje możliwość wysyłki. BoxPoint pozwala na wysłanie za opłatą przesyłek o nietypowych wymiarach, produktów dłużycowych. Podobnie jest w przypadku większej ilości paczek — nie jest to żaden problem, a co więcej pozwala nawet zaoszczędzić na przesyłce. Zwykle im więcej paczek wysyła się jednocześnie, tym koszty przesyłki są niższe. Warto to jednak wcześniej zweryfikować za pomocą dostępnej na stronie porównywarki.

Jak działa broker Box Point?

Z BoxPoint można korzystać jednorazowo, od czasu do czasu, ale także można wykupić abonament na usługi firmy. Jeżeli chcemy wysłać lub wycenić przesyłkę, należy wejść na stronie i uzupełnić formularz podając w nim:
– wszystkie parametry wysyłki jak waga, wymiary, rodzaj opakowania itp.
– dodatkowe usługi, np. czy to przesyłka pobraniowa i czy chcemy ją ubezpieczyć,
– datę nadania,
– opis przesyłki,
– dane dotyczące nadawcy, odbiorcy i zleceniodawcy przesyłki,
– ilość paczek składających się na przesyłkę.
Następnie pozostaje tylko zamówić kuriera za pośrednictwem platformy, opłacić przesyłkę i oczekiwać na odbiór paczki lub samodzielnie umieścić ją w paczkomacie.

Podsumowując, kurier BoxPoint jest szybkim i prostym sposobem na znalezienie firmy kurierskiej, która odpowiednio zajmie się naszą przesyłką. Samodzielne poszukiwanie firmy i porównywanie cen nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli mamy pod ręką opcję jak BoxPoint. Wystarczy odwiedzić stronę internetową brokera, by szybko i sprawnie wysłać paczkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here