Przesyłki do USA – jak wysłać?

0
914

Wiele osób zastanawia się jak wysłać paczkę do USA. Co zrobić żeby nasza przesyłka nie została zwrócona do nadawcy. Czego nie powinniśmy wysyłać? Oto garść praktycznych porad, które pomogą wyjaśnić te nieścisłości i dowiedzieć się co nieco o przesyłkach do USA.

Czego nie mogą zwierać przesyłki do USA?

Listę towarów zabronionych dokładnie określają przepisy amerykańskiego prawa . Nie będziemy mogli wysłać między innymi:

– alkoholu, narkotyków, papierosów,
– drewna surowego,
– skór dzikich zwierząt,
– materiałów wybuchowych, broni, amunicji,
– lekarstw, roślin.

Jeżeli chcemy żeby nasza paczka do USA zwierała żywność to musimy postarać się o specjalne pozwolenie. Wystawia je amerykańska administracja ds. żywności i leków. Istnieje pewien wyjątek. Możemy wysyłać żywność , jeśli będą to domowe wyroby na własny użytek. Taka przesyłka musi zostać zaadresowana do osoby prywatnej. Co ciekawe za paczkę z żywnością uznaje się przesyłkę, w której znajdziemy takie produkty jak:

– artykuły spożywcze,
– guma do żucia,
– suplementy diety,
– napoje,
– witaminy.
Co ciekawe te obostrzenia dotyczą tak samo produktów dla ludzi, jak i zwierząt.

Jak wysłać przesyłki do USA?

Jeśli panujemy wysłać paczkę na użytek własny, na przykład z prezentami dla bliskich osób musimy spełnić szereg wymagań. Produkty własnoręcznie wytworzone, na przykład przetwory muszą mieć załączone dokumenty takie jak, faktura, a także Lotniczy List Przewozowy. Muszą też zawierać dane odbiorcy oraz nadawcy oraz dopisek “Własnoręcznie wytworzone – na użytek własny” . Warto wiedzieć, że gdy wartość przesyłki przekracza 200$ stosujemy procedury celne zalecane przez Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków(FDA).

Prezenty da najbliższych?

Paczki z prezentami o wartości do 100$ na osobę są zawsze zwolnione z opłat podatkowych i celnych. Każdy prezent powinien być zapakowany w indywidualne opakowanie. Jeśli planujemy w jednej paczce przesłać prezenty dla kilku osób, to każdy z podarunków powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem osoby, którą planujemy obdarować.

Zwolnione z opłat celnych i podatkowych nie są takie prezenty jak:

– wyroby tytoniowe,
– napoje alkoholowe,
– perfumy w których znajdziemy alkohol.

Ile kosztuje paczka do USA?

To bardzo indywidualna kwestia. Wiele zależy od wielkości oraz wagi samej paczki. Dlatego warto porównać oferty kilku firm. Możemy to zrobić bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że w Internecie wyszukamy frazę najtańsze przesyłki do USA. Większość firm oferuje bezpłatną wycenę. Dzięki temu bez problemu dowiemy się ile będziemy musieli zapłacić za daną paczkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here