Kurier PEKAES – co warto wiedzieć?

0
1109

Kurier PEKAES jest to przede wszystkim bardzo rozpoznawalny przewoźnik wykorzystujący w codziennych działaniach nie tylko sieć samochodową, ale również zaplecze logistyczne znanych firm transportowych.

Historia firmy

Firma kurierska PEKAES powstała dokładnie 22 grudnia 1958 roku jako Przedsiębiorstwo Międzynarodowych Przewozów Samochodowych PEKAES. Warto wiedzieć, że na samym początku przedsiębiorstwo z siedzibą w stolicy kraju specjalizowało się w świadczeniu usług transportowych między Polską a innymi krajami Starego Kontynentu w ramach polskiego handlu zagranicznego.

Następnie dynamiczny rozwój firmy oraz powiększenie się taboru doprowadziły do przeniesienia się siedziby przedsiębiorstwa pod Warszawę, a dokładnie do Błonia, gdzie już w 1972 roku powstała perspektywiczna baza wyposażona w warsztaty, magazyny, a także z dostępem do parkingu.

Firma w ten sposób miała możliwość realizowania kursów również na Bliski Wschód, przewożąc towary do takich krajów, jak Jordania, Kuwejt, Syria czy Iran. Z kolei 10 lat później do życia została powołana spółka akcyjna PEKAES Auto-Transport SA, która przejęła od omawianej firmy PMPS PEKAES wykonywanie bardzo kluczowych międzynarodowych przewozów samochodowych.

Dopiero w latach 90. doszło do zmiany struktury organizacyjnej spółki. Została ona bowiem przekształcona w organizację holdingową. Dominującym podmiotem stał się oczywiście PEKAES Auto-Transport SA. Firma mogła również rozszerzyć zakres świadczonych usług, do których należy zaliczyć handlowe czy logistyczne. Ponadto w 1999 roku PEKAES Auto-Transport SA zmienił nazwę na PEKAES SA, a w 2017 roku PEKAES Sp. z o.o.

Jakie usługi świadczy kurier PEKAES?

Omawiany kurier w zdecydowanej większości przypadków zajmuje się obsługą ładunków, których waga nie będzie przekraczała 5 tysięcy kg. Warto dodać, że przeważnie zajmują one powierzchnię dochodzącą do 12 miejsc paletowych. Z kolei maksymalna długość elementu ma 2,4 m.

Godny uwagi jest również fakt, że firma PEKAES przewozi także paczki, które nadają klienci biznesowi. Bardzo korzystna oferta, a także dedykowane opcje dodatkowe powodują, że nadawcy mogą bez żadnego problemu dostosować usługi do swoich potrzeb. Ponadto cennik omawianego kuriera także jest atrakcyjny.

PEKAES najbardziej koncentruje się na zautomatyzowaniu poszczególnych procesów, a także rzetelnych oraz szybkich doręczeniach. jest to jedna z przyczyn udostępniania przez kuriera możliwości śledzenia przesyłki. W bezpłatnym module użytkownik może także sprawdzić, jaki jest przewidywany czas doręczenia. Jest to opcja dodatkowa ciesząca się zdecydowanie największą popularnością.

Klienci bardzo często podejmują także decyzję o wybraniu dodatkowego ubezpieczenia, a także dokumenty zwrotne czy pobrania. Warto również wiedzieć, że PEKAS zwroty wypłaca w najkrótszym terminie. Omawiany kurier pozwala także zadeklarować wartość przesyłki. PEKAS ponadto ma w swojej szerokiej ofercie transport niebezpiecznych towarów.

Spedycja drobnicowa

Kurier PEKAES jest w stanie dostarczyć przesyłki drobnicowe w ciągu niecałych 24 godzin na terenie całego kraju. Jest to możliwe dzięki bardzo efektywnie działającej sieci drobnicowej, która bazuje na właściwie zlokalizowanych 20 terminalach PEKAES. Przewoźnik może także pochwalić się 500 regularnymi połączeniami liniowymi. Do atutów omawianego rozwiązania firmy należy również zaliczyć bardzo prosty i przejrzysty system całej dokumentacji przewozowej czy ubezpieczenie Cargo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here