Kurier GLS – co warto wiedzieć?

0
579

Kurier GLS to jeden z czołowych dostawców usług logistycznych na terenie Polski. Firma wyróżnia się doskonałymi rozwiązaniami logistycznymi zarówno na poziomie krajowym, europejskim, jak i światowym. Obecnie grupa GLS skupia swoje działania na obszarze Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Na przestrzeni lat rozwoju firmy grupa dotarła aż do 41 krajów w Europie oraz 8 stanów w USA.

Niezawodność, przejrzystość, bezpieczeństwo i elastyczność.

Ze względu na rozbudowaną i kompleksową sieć europejską połączoną z wykorzystaniem certyfikowanego systemu zarządzania jakością firma GLS uchodzi za niezawodnego kuriera będącego w stanie dostarczyć ponad 90% spośród wszystkich wysłanych paczek w standardowym, przewidywanym czasie dostawy. Ponadto ze względu na wielokrotne skanowanie paczek czy też z powodu regularnego kształcenia i szkolenia kadry pracowniczej poziom uszkodzonych i wgniecionych paczek od wielu lat niezmiennie utrzymuje się na poziomie 0,01%. Kolejną przyczyną niskiego poziomu zniszczeń jest bezpośrednia odpowiedzialność kurierów za paczki.

Kurier GLS – rozwiązania dla nadawców

Ze względu na szeroki zakres usług oferowanych przez kuriera GLS zarówno dla firm, jak i osób prywatnych można liczyć na indywidualnie dopasowane rozwiązanie wysyłkowe. W zależności od ilości nadawanych przesyłek kurier GLS zaoferować może dwa różne rozwiązania na nadawanie paczek. Dla osób oraz firm sporadycznie korzystających z kuriera GLS doskonałym rozwiązaniem będzie dostarczanie przesyłek do jednego z ponad 1500 punktów ParcelShop rozlokowanych na terenie całego kraju.

Dzięki temu niezależnie od miejsca, w którym znajduje się klient z paczką, nie będzie problemu z odnalezieniem punktu nadawczego. Istnieje również możliwość skorzystania z usługi znanej jako ParcelVan, dzięki której kurier osobiście odbierze paczkę. Z kolei w przypadku osób, które regularnie nadają paczkę można podjąć bliższą współpracę z grupą GLS. Dzięki wysoce wyspecjalizowanym rozwiązaniom IT I związaną z tym automatyzacją usług kurierskich osoba regularnie korzystająca z kuriera GLS może liczyć na doskonały stosunek ceny do jakości połączony z szybkością obsługi.

Różnorodne produkty dodatkowe

Kurier GLS w ramach prowadzonej działalności oferuje nadawcom różnego rodzaju produkty dodatkowe, których celem jest zwiększenie komfortu korzystania z systemu wysyłkowego GLS. Przykładem dodatkowych usług jest usługa InfoSerwis, w ramach której odbiorca bez dodatkowych kosztów jest informowany drogą mailową o zbliżającej się dostawie. Inną usługą jest ExWorksSerwis, w ramach której koszty wysyłki ponosi odbiorca.

Inną ciekawą usługą jest tak zwany CashService, w przypadku której odbiorca płaci za dostarczony przez kuriera GLS produkt, a następnie firma przekazuje pieniądze do nadawcy. Ponadto kurier GLS zaoferować może tak zwane ekspresowe przesyłki zarówno krajowe, jak i przesyłki zagraniczne. W ramach ekspresowej przesyłki krajowej można liczyć na jej dostarczenie już kolejnego dnia roboczego przed 10:00 lub 12:00. Ponadto firma oferuje wiele udogodnień dla odbiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here