Kurier DB Schenker – co warto wiedzieć?

0
809

Kurier Db Schenker to niemiecka firma o zasięgu międzynarodowym, która od lat jest wiodącą korporacją TSL (Transport – Spedycja – Logistyka). Dostarczający klientowi przesyłkę kurier DB Schenker to naturalny widok w 130 krajach świata. Logistyczny gigant ma 2000 oddziałów i zatrudnia ponad 70 tysięcy pracowników.

Usługi kurierskie DB Schenker

W Polsce działa kilkaset podmiotów zajmujących się dostawą przesyłek. DB Schenker za dwa lata świętować będzie 150 rocznicę powstania – to czas, w którym doświadczenia i kompetencje przekazywane były kolejnym pokoleniom po to, aby dzisiaj móc świadczyć usługi na najwyższym światowym poziomie i dyktować standardy jakości obsługi klienta innym firmom. Kurier DB Schenker w porównaniu do innych działa zdecydowanie szybciej i taniej oraz z najmniejszą ilością reklamacji związanych z uszkodzeniem czy niedostarczeniem przesyłek. Rzetelność i solidność są widoczne na każdym kroku.

Usługi kurierskie DB Schenker

Za pośrednictwem kuriera DB Schenker można odprawiać przesyłki zarówno krajowe, jak i przesyłki za granicę.
W katalogu usług są między innymi przesyłki kopertowe (odbiór i dostarczanie dokumentów), wysyłanie paczek o różnych gabarytach i ciężarze oraz towaru na paletach drogami powietrznymi, naziemnymi oraz morskimi. Korzystając z usług kuriera DB Schenker możemy opłacać przesyłki dostarczane w trybie normalnym, priorytetowym lub w opcji sameday lub next day.

Db Schenker – zrównoważony rozwój dla każdego

Wzrost potęgi DB Schenker w świecie logistyki idzie w parze z odpowiedzialnością. Widać ją w każdej inicjatywie, w każdym nowym programie, który zmienia funkcjonowanie przedsiębiorstwa.
Firma odpowiedzialnie podchodzi nie tylko do kwestii obsługi klienta i dbałości o pracowników, ale swoimi działaniami stara się pozytywnie wpływać na otoczenie, w tym na środowisko naturalne.

Jak działalność firmy DB Schenker wpływa na gospodarkę polską?

DB Schenker to jedyna firma branży TSL, która opracowała i opublikowała raport analizujący wpływ działalności przedsiębiorstwa na gospodarkę naszego kraju.
Na terenie Polski działa już kilka oddziałów dysponujących nowoczesnymi terminalami przeładunkowymi oraz pokaźną powierzchnią magazynową. DB Schenker w Polsce to nie tylko wysokiej jakości usługi kurierskie, logistyczne i transportowe na lądzie, wodzie i w powietrzu, ale także działalność jedynego w Europie DB Schenker Technology Center.

To warszawskie centrum zabezpiecza potrzeby w zakresie rozwiązań IT dla całej grupy Schenker na terenie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Cyfryzacja usług logistycznych przekłada się na skrócenie czasu odpraw, lepsze wykorzystanie powierzchni magazynowych, bezawaryjny tryb dostarczania przesyłek, optymalizację wykorzystania floty oraz innych zasobów firmy.


Współpracując z wieloma polskimi kontrahentami firma ma wpływ na rozwój logistyki i innych obszarów gospodarki. Jak podaje raport każde miejsce pracy w SB Schenker pozwala utrzymać około 6 miejsc pracy w innych przedsiębiorstwach, a każda złotówka z wytwarzanej przez firmę wartości dodanej generuje 6 złotych dla gospodarki narodowej. Co rok wkład DB Schenker w tworzenie polskiego PKB to kwota rzędu ok. 1,5 miliarda złotych.

W Rankingu Odpowiedzialnych Firm prowadzonym przez Koźmiński Bussines Hub korporacja DB Schenker w roku 2020 zajęła I miejsce w kategorii Transport, Usługi, Handel oraz II miejsce w klasyfikacji generalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here